Huawei najprawdopodobniej zaprezentuje nowy procesor mobilny 24 kwietnia. Co wiemy o Kirinie 820 5G?

Huawei najprawdopodobniej zaprezentuje nowy procesor mobilny 24 kwietnia. Co wiemy o Kirinie 820 5G?

Huawei zaplanował konferencję na 24 lutego. Co ciekawe gigant z Państwa Środka nadal nie ujawnił jakie nowości zobaczymy podczas tego wydarzenia. Oczywiście w sieci pojawił się ogrom plotek na ten temat i jedną z najbardziej prawdopodobnych wydaje się informacja o premierze zupełnie nowego procesora mobilnego.

HiSilicon Kirin 820 5G

Kirin 810 był naprawdę udaną jednostką. Procesor ten trafił do wielu urządzeń ze średniej półki cenowej i oferował wydajność, która bez wątpienia wystarczała większości przeciętnych użytkowników. Wszystko wskazuje na to, że następca tej jednostki, nazwany najprawdopodobniej HiSilicon Kirin 820 5G, będzie jeszcze doskonalszy i tym samym ciekawszy. Wszystkie informacje na temat nadchodzącej nowości chińskiego producenta to plotki, a co za tym idzie musimy traktować je z lekkim przymrużeniem oka. Niemniej jednak wiele tego typu przecieków okazywało się faktem i liczę na to, że sytuacja powtórzy się także w tym przypadku.

Kirin 820 5G ma zostać wykonany w 6 nm procesie technologicznym. Procesor ten ma być także wyposażony w zintegrowany modem 5G, a co za tym idzie wsparcie dla sieci nowej generacji będzie możliwe nie tylko we flagowcach, ale także smartfonach ze średniej półki cenowej. Oczywiście Qualcomm, największy producent procesorów mobilnych na świecie, pokazał światu już swoje tańsze procesory z modemami 5G, ale Huawei oczywiście nie chce, a nawet nie może z nich korzystać z powodu sankcji nałożonych na chińską firmę przez rząd Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także: Huawei P40 lite i Huawei P40 lite E nadchodzą do Polski. Znamy już ich specyfikacje!

Dokładna specyfikacja Kirina 820 5G pozostaje jednak tajemnicą. Jeśli faktycznie jego premiera odbędzie się 24 lutego tego roku to już niedługo powinien trafić on do masowej produkcji, a następnie do pierwszych urządzeń. Oczywiście smartfony te najprawdopodobniej nie będą wspierać Usług Google, ale i tak mogą okazać się naprawdę ciekawymi sprzętami. Tak naprawdę wszystko stanie się jasne już w najbliższy poniedziałek!

Co myślicie o procesorach Huawei? Czekacie na premierę HiSilicon Kirin 820 5G? Czy waszym zdaniem modemy 5G powinny trafiać także do tańszych smartfonów? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!