Huawei ogłasza wyniki finansowe za pierwszą połowę 2020 roku.

huawei p40 pro
Huawei P40 Pro

Rok 2020 to trudny czas dla firm, nie tylko technologicznych. Przez globalną pandemię, kryzys oraz przesycenie rynku sprzedaż zmalała. Huawei jednak pozostał na wzroście i w drugim kwartale przeskoczył Samsunga, stając się jednocześnie marką sprzedającą największą ilość smartfonów na całym świecie. Co ciekawe ujawnione przez producenta wyniki finansowe okazały się pozytywne, więc mimo trudnych warunków udało im się wyjść na plus.

GORSZE CZASY, WIĘKSZY ZYSK

W pierwszej połowie bieżącego roku chiński producent zanotował dochód aż o 13 procent większy, niż w analogicznym okresie 2019 roku. Zysk również okazał się być wyższy, bo aż o 9 procent w porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku. Dokładne raporty finansowe wykazały, że Huawei wygenerował blisko 454 miliardów Juanów (ok. 252 mld PLN). Z tego najlepiej nam znany oddział “Consumer” zajmujący się sprzedażą smartfonów, tabletów i innych powszechnie dostępnych urządzeń wniósł 255.8 miliardów Juanów (ok. 143 mld PLN).

https://www.youtube.com/watch?v=txrDmWmg7gQ

Warto przeczytać: Oto Huawei Mate V. Konkurent dla Z Flipa zza Chińskiej granicy już niebawem?

Raporty finansowe innych producentów powinny nadejść do końca tego miesiąca. Te dadzą nam światło na dzisiejszą sytuację całego rynku, oraz czy pandemia zaszkodziła sprzedaży sprzętu elektronicznego. Dzięki nim, będziemy mogli porównać dochód wygenerowany przed chińskiego producenta z innymi gigantami technologicznymi.

A Wy zdecydowaliście się na zakup nowego smartfona podczas pandemii? Jeśli tak, który producent przekonał Was do swojego urządzenia? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!