Huawei osiągnął porozumienie z Brytyjczykami w sprawie 5G

huawei 5g

Huawei jest jedną z firm, która w zawrotnym tempie rozwija technologię 5G. Chiński gigant nie w każdym kraju jest jednak mile widziany. Teraz udało się producentowi z Państwa Środka dojść do porozumienia z Brytyjczykami.

5G od Huawei nadchodzi

Chiński gigant nie ma lekko. Rząd Stanów zjednoczonych jakiś czas temu nałożył już sankcję na producenta z Państwa Środka, a ostatnio sprzedaż ograniczyły także Australia, Nowa Zelandia i Japonia. Co więcej w Kanadzie została aresztowana Meng Wenzhou, pełniąca rolę dyrektora finansowego Huawei. Wielka Brytania także nie kryła swoich obiekcji w sprawie nowej technologii chińskiego giganta. Po wielu rozmowach i ustaleniach w końcu Huawei porozumiał się z Brytyjczykami i w najbliższej przyszłości będzie on mógł rozwijać sieć 5G na terenie tego kraju. Wcześniej Financial Times zapowiadał, że British Telecom całkowicie usunie infrastrukturę 4G stworzoną przez Huawei w ciągu dwóch lat. To oznaczałoby dla producenta z Państwa Środka ogromne straty finansowe. Nowe porozumienie nie tylko pozwala chińskiemu gigantowi na pracę nad 5G, ale także zapewnia ciągłe korzystanie z jego komponentów przez British Telecom.

huawei 5g 2

Problemy Huawei

Co jest powodem problemów Huawei w różnych krajach? Rząd Stanów Zjednoczonych twierdzi, że firma ta ma bezpośredni związek z rządem Chin. Jak zapewne doskonale wiecie w Chińskiej Republice Ludowej panuje komunizm połączony z rządami autorytarnymi i to jest powodem obaw wielu państw. Przywódcy boją się, że dane zbierane przez urządzenia produkowane przez Huawei mogą być przekazywane bezpośrednio rządowi chińskiemu. Nikt z nas nie chce być śledzony czy podsłuchiwany, ale w dobie Facebooka czy Googla, które bez przerwy zbierają dane na nasz temat obiekcje rządów w sprawie Huawei wydają się całkowicie bezpodstawne. Przedstawiciele giganta z Państwa Środka deklarują, że firma nie ma żadnego związku z władzami Chin i nie przekazuje im jakichkolwiek informacji o użytkownikach. Ile w tym prawdy? Zapewne nigdy się tego nie dowiemy.

Co myślicie na temat 5G w Europie?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!