Huawei P Smart Z 2020 może mieć dość nietypowy aparat!

Huawei

W ofercie chińskiego producenta Huawei możemy znaleźć średniaka z wysuwanym aparatem do selfie. Jest to Huawei P Smart Z 2019, swoją premierę miał w maju tego roku. Najnowsze doniesienia mówią, że jego następca, który zadebiutuje w przyszłym roku, będzie miał jeszcze ciekawszy aparat!

Huawei powraca do starego rozwiązania

Być może część z Was pamięta taki smartfon jak Huawei Shot X. Powstał pod koniec 2015 roku, a więc sporo minęło od tego czasu. To, co było jego cechą charakterystyczną to fakt, iż posiadał obracalny aparat. To znaczy, że ten sam obiektyw służył do robienia zdjęć zwykłych, jak i selfie. Wyglądało to właśnie tak, jak na obrazku poniżej.

Huawei Shot X

W czerwcu tego roku ten chiński gigant złożył dwa wnioski o opatentowanie bardzo ciekawych smartfonów. Mówi się, że być może jest to nadchodzący Huawei P Smart Z 2020. Pierwszy z nich przedstawia urządzenie z praktycznie identycznym rozwiązaniem, jak w Shot X, ale z tyłu towarzyszy mu jeszcze jedno oczko.

Huawei P Smart Z 2020

Tuż obok niego ulokowany ma być czytnik linii papilarnych. Widzimy też, że górna część plecków będzie miała nieco inny kolor.

Warto przeczytać: Huawei MediaPad Pro zaprezentowany na krótkim wideo na kilka dni przed premierą

Drugi natomiast ma mieć obracalne dwa aparaty. Wygląda to również interesująco, prawda? Przyznam, że najlepiej by było, jakby to drugie oczko było obiektywem szerokokątnym. Dzięki temu można będzie robić świetne grupowe selfie.

Huawei P Smart Z 2020

Tutaj natomiast nie widzimy czytnika palca, jak na pierwszym obrazku. Czy to oznacza że go nie będzie? Być może zostanie zintegrowany z wyświetlaczem, co w średniakach już nie jest tak naprawdę niczym nowym, jednak ten producent jeszcze nie ma takiego urządzenia w swojej ofercie. Przyznam, że wygląda to naprawdę interesująco. Bardzo mnie ciekawi, czy faktycznie tak właśnie będzie wyglądał Huawei P Smart Z 2020. Dość nietypowe byłoby takie coś, taki, można powiedzieć, powrót do przeszłości.

A co Wy sądzicie o takim projekcie? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!