Huawei patentuje telefon z potrójnym, obracanym aparatem. Czy taki będzie następny Mate?

Huawei Mate 20X 5G

Producenci cały czas próbują opracowania najlepsze rozwiązanie, które pozwoli zagospodarować cały front na poczet ekranu. Jedni w tym celu stosują slidery by schować kamerkę, tak jak w Xiaomi Mi Mix 3. Inni montują mechanizmy wysuwające aparaty, jak choćby OnePlus w swoich aktualnych flagowcach. Huawei obrał jeszcze inną drogę, albowiem opatentował telefon z potrójnym aparatem, który się obraca.

Czy tak będzie wyglądał nowy telefon z serii Huawei Mate?

Patent ten został opublikowany 17 grudnia. Pokazuje on telefon z potrójnym aparatem na plecach, który służy także jako przednia kamerka. Jest to rozwiązanie podobne do tego zastosowanego przez Asusa w modelu Zenfone 6. Różnica jest taka, że Asus miał wyłącznie dwa obiektywy, czyli o jeden mniej niż Huawei. Możliwe, że Huawei chce zainstalować taki zestaw aparatów w następnym telefonie z serii Mate. Byłby to jednak delikatny krok w tył jeśli chodzi o ilość aparatów i możliwość umieszczenia dużej matrycy. 

huawei-obracany-aparat
fot. LetsGoDigital

Należy pamiętać, że Huawei jako jedna z pierwszych firm zastosowała tego typu rozwiązanie. Znalazło się ono w telefonie ShotX, znanym także jako Honor 7i. Nie byłoby to zatem pierwsze podejście firmy do czegoś takiego, ale pierwsze jeśli chodzi o umieszczenie aż trzech aparatów w tej konstrukcji. 

Zobacz też: Nowa wersja Huawei Mate X z Kirinem 990 może pojawić się już na MWC 2020

Następnymi telefonami od chińskiego producenta, które zadebiutują już w marcu, będą modele P40 i P40 Pro. Widzieliśmy je na pierwszych renderach, więc wiadomo, że to nie będą urządzenia do których trafi obracana kamerka. Należy pamiętać, że Huawei ma aktualnie na pieńku z amerykańskim rządem oraz z Google, więc w nadchodzących telefonach tego producenta nie uświadczymy usług od amerykańskiego giganta. Szkoda, bo jak wiemy wiele zewnętrznych aplikacji bazuje na nich, ale to nie jest temat tego wpisu…

Jakie rozwiązanie, jeśli chodzi o ukrycie aparatu, najbardziej przypada wam do gustu? Wolicie slidery, wysuwane kamery, czy może wspólne dla obu stron, obrotowe aparaty?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!