Huawei P50 z preinstalowanym HarmonyOS 2.0!

Huawei P50 z preinstalowanym HarmonyOS 2.0!

Po nałożeniu bana na firmę Huawei przez amerykańską administracje, producent postanowił stworzyć swój własny system. Na ten moment, bazują na nim telewizory, zegarki czy inne urządzenia typu smart. Odwołując się do ostatnich przecieków, ukończono testy oprogramowania pod znakiem beta 2.

System dla ery IoT

Jak przedstawia sam producent, Harmony OS to pełnowymiarowy system dla ery urządzeń IoT. Huawei ma również nadzieję, że znajdzie wielu partnerów, którzy pomogą rozwinąć to przedsięwzięcie. Seria P50 nie będzie oczywiście pierwszym urządzeniem, które zostanie napędzone nowym OS. Wiele wcześniej wspomnianych zegarków, telewizorów a nawet routerów WI-FI już korzysta z tego rozwiązania.

Huawei już w Grudniu udostępnił zestaw deweloperski HarmonyOS 2.0 dla modeli P40, Mate 30, czy MatePad Pro. Dodatkowo, Yu Chengdong oświadczył, że flagowe urządzenia Huawei będą uaktualniane do nowego systemu operacyjnego w kwietniu tego roku, czyli za miesiąc. Wcześniej wspomniany P50, będzie miał ten system preinstalowany. Dzięki temu działaniu, na rynek wejdzie trzeci gracz, z potężnym zapleczem systemowym jak i sprzętowym.

Huawei P50 z preinstalowanym HarmonyOS 2.0!

Na koniec stycznia, Huawei miał swoją coroczną konferencję. Wang Chenglu, czyli prezes oddziału oprogramowania dla klientów indywidualnych, opowiedział o postępach w kwestii tworzenia nowego systemu. Przekazał, że jedną z ważniejszych innowacji będzie zastąpienie połączeń tradycyjnych, bezprzewodowymi, dzięki czemu zyskamy wiekszą spójność jak i możliwości. Wewnętrznie czuję, że producent będzie zmierzał w stronę stworzenia ekosystemu. Na kim może się wzorować? Apple jest jedyną odpowiedzią i … to bardzo dobrze! Co ciekawe, mają zamiar napędzić aż 300 do 400 milionów urządzeń do końca roku.

Co sądzicie o nowym systemie od Huawei? Może zagrozić Androidowi? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!