Huawei patentuje dwa smartfony z aparatem ukrytym pod wyświetlaczem i wirtualnymi przyciskami

Huawei P40 Pro tył

Firma Huawei robi wszystko abyśmy o niej nie zapomnieli. Producent z Państwa Środka co jakiś czas wprowadza na rynek nowe sprzęty, a teraz w sieci pojawiły się grafiki prezentujące patentowane smartfony. Sprzęty te są o tyle ciekawe, że wyglądają zupełnie inaczej niż rozwiązania konkurencji. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Huawei chce zaskoczyć użytkowników?

Zacznijmy od wirtualnych przycisków. Oczywiście tego typu rozwiązanie nie jest niczym nowym, ponieważ pojawiło się między innymi w modelu Mate 30 Pro. Teraz jednak Huawei chce iść o krok dalej. W najnowszych patentach możemy dostrzec niewielkie wyświetlacze znajdujące się na krawędziach bocznych. To właśnie one mają być wykorzystywane do zmiany głośności, włączania i wyłączania telefonu, a bardzo możliwe, że producent z Państwa Środka będzie chciał umożliwić użytkownikom także przypisywanie do tych paneli innych funkcji.

Oba patentowane przez Huawei smartfony różnią się tak naprawdę jedynie bocznymi wyświetlaczami, ponieważ w jednym z nich zachodzą one aż na plecki telefonu. Kolejną ciekawostką jest brak jakiekolwiek wcięcia czy otworu w ekranie. Chińska firma nie zdecydowała się także na wysuwany aparat przedni. Jak zatem będą wykonywane zdjęcia typu selfie? Najprawdopodobniej Huawei postawi na obiektyw ukryty pod taflą wyświetlacza. Firma Visionox rozpoczęła już masową produkcję tego rozwiązania i już niedługo na rynku powinny zadebiutować pierwsze smartfony wykorzystujące tę technologię.

Zobacz także: Smartfony z serii Redmi 8 sprzedane na całym świecie w ponad 19 milionach sztuk!

Oczywiście od opatentowania smartfona do jego premiery może minąć sporo czasu. Niemniej jednak grafiki prezentujące nowości Huawei wyglądają naprawdę ciekawie i chociaż nadal nie do końca widzę sens w bocznych wyświetlaczach to z niecierpliwością czekam na premierę pierwszych telefonów z aparatami ukrytymi pod ekranem. Miejmy nadzieję, że już niedługo w sieci pojawi się więcej informacji na ten temat. Liczę także, że firma Huawei będzie chciała czymś jeszcze nas zaskoczyć!

Na zdjęciu głównym znajduje się Huawei P40 Pro, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o tak wyglądających patentach Huawei? Chcielibyście by smartfony te trafiły na rynek? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!