Huawei publikuje listę smartfonów, które otrzymają EMUI 9 w nabliższych dniach

huawei p20

Wielu posiadaczy smartfonów Huawei wyczekiwało aktualizacji do EMUI 9, a co za tym idzie do Androida Pie. Teraz chiński gigant ujawnił listę urządzeń, które tę aktualizację otrzymają w ciągu najbliższych kilku dni. 

Trzy miesiące po premierze

Pierwsza fala aktualizacji rozpoczęła się już przedwczoraj – 6 listopada – ale dotyczy ona jedynie modeli P20 oraz Mate 10. Dokładnie 90 dni, od premiery nowego systemu z zielonym robocikiem, zajęło firmie Huawei zaktualizowanie tych dwóch urządzeń. Posiadacze pozostałych smartfonów z listy muszą uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości. Chiński gigant zapowiedział, że dostaną one aktualizację w ciągu kilku dni, ale nie ujawnił konkretnej daty. Najprawdopodobniej nowa nakładka będzie rozsyłana falami, a co za tym idzie nie wszyscy użytkownicy otrzymają ją jednocześnie. Lista smartfonów prezentuje się następująco:

  • Huawei P20,
  • Huawei P20 Pro,
  • Huawei Mate 10,
  • Huawei Mate 10 Pro,
  • Huawei Mate 10 Porsche Design,
  • Honor 10,
  • Honor View 10,
  • Honor Play.

huawei honor emui 9

Oczywiście, na liście tej brakuje sporo urządzeń, których posiadacze chcieliby korzystać z nowości, które daje EMUI 9. Ciężko jednak jednoznacznie stwierdzić czy aktualizacja ta kiedykolwiek się pojawi. Firma Huawei nie słynie z aktualizowania starszych modeli, a w szczególności tych ze średniej i niskiej półki cenowej.

emui 9 (2)

Czy jest na co czekać?

Nowa wersja nakładki firmy Huawei została zaprezentowana podczas targów IFA 2018. EMUI 9 bazuje na Androidzie Pie, więc aktualizacja samej nakładki oznacza jednoczesną nakładkę wersji systemu od Google. Jakie zmiany wnosi nowa wersja EMUI? Przede wszystkim mamy zobaczyć udoskonalenia w samym interfejsie. Gigant z Państwa Środka obiecywał naprawienie wszystkich błędów, na które skarżyli się użytkownicy korzystający z poprzedniej wersji nakładki. Dodatkowo, wprowadzono nawigację opartą na gestach, co ma w znaczny sposób przyczynić się do szybszego poruszania się między aplikacjami. Fani gier mobilnych także znajdą coś dla siebie, a dokładnie technologię GPU Turbo. Ta pozwala na szybsze nawet o 60% przetwarzanie grafiki, przy jednoczesnym spadku poboru energii o 30% Niestety, ale rozwiązanie to nie jest wspierane przez wszystkie produkcje, ale Huawei obiecuje, że lista kompatybilnych gier będzie nieustannie zwiększana.

emui 9 (1)

Korzystacie z smartfonów Huawei? Czekacie na aktualizację do EMUI 9 oraz Android Pie? A może waszego telefonu zabrakło na liście? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!