Huawei Pura 70 Ultra to demon fotografii jakich mało. Potwierdza to portal DXOMARK

Huawei Pura 70, Pura 70 Pro, Pura 70 Pro+ oraz Pura 70 Ultra oficjalnie
fot. producenta

Specjalistów w testowaniu smartfonów nie brakuje. Jednak równanie się z fachowcami z DXOMARK jest w zasadzie niemożliwe. Testerzy wzięli na warsztat Huawei Pura 70 Ultra, który pokazał co to znaczy prawdziwa fotografia. Wynik 163 punktów w segmencie mobilnej fotografii mówi sam za siebie.

Huawei Pura 70 Ultra położył wszystkich na łopatki i potwierdza to laboratorium DXOMAR

Technicy oceniali wyłączenie sektor fotografii, czyli wykorzystano cały potencjał obiektywów. Wyciśnięto z nich każdy szczegół i okazało się, że telefon jest po prostu królem. Popularna strona to laboratorium dosłownie i w przenośni, ponieważ wykorzystuje się tam wszystkie możliwe techniki, analizy. Wykonuje się stosowne pomiary dzieląc całość na 15 kategorii foto i wideo. Chińska marka prezentowała już, że ich smartfony są naprawdę dobre w cykaniu zdjęć i tym razem jest podobnie. Starannie wykonane soczewki, obiektywy i współpraca ze znanymi markami prezentuje właśnie takie efekty. Smartfona Huawei Pura 70 Ultra dostał wyróżnienie za funkcję Ultraszybkiej Migawki, która umożliwia fotografowanie obiektów poruszających się z prędkością do 300 km/h (wiem, wiem to robi wrażenie). Posiadanie takiego urządzenia stawia pod znakiem zapytania potrzebę posiadania w danym momencie zwykłego aparatu fotograficznego. I chociaż jest to inna liga to w głowie każdego powinno zrodzić się wiele pytań i wniosków.

Huawei Pura 70 Ultra oficjalnie w Polsce
fot. producenta

W swojej recenzji DXOMARK podkreślił zalety autofokusu aparatu, chwaląc go za dokładność i wysoką prędkość we wszystkich testowanych warunkach, przyznając aparatowi 125 punktów. Było to możliwe dzięki zwiększonemu poborowi światła w głównym, ultrajasnym obiektywie i silnikowi HUAWEI XD Motion Engine. Niezwykle innowacyjne rozwiązanie (mieliście okazje doświadczyć podobnego już w smartfonach Huawei), czyli wysuwana konstrukcja aparatu. Mieści ona jednocalową matrycę i obiektyw z jasną przysłoną F1.6 w urządzeniu o grubości zaledwie 8,4 mm. To nad czym większość osób się zastanawia to zdjęcia w nocy. Tu również sprzęt nie zawiódł. Aparat urządzenia radzi sobie naprawdę dobrze. Można śmiało powiedzieć, że nie jest to przeciętniak. Inna liga smartfonów może obawiać się konkurenta, który charakteryzuje się szerokim zakresem dynamicznym.

Huawei Pura 70 Ultra oficjalnie
fot.producenta

Jak wydobyć ze zdjęcia to, czego naszego oko nie jest w stanie dostrzec? To proste – wystarczy funkcja makro. Na pokładzie Huawei Pura 70 zajmie się tym ultrajasny teleobiektyw nowej generacji. Dzięki największej w branży przysłonie F/2.1 peryskopowy teleobiektyw zapewnia wyraźne zdjęcia zarówno w jasnych, jak i ciemniejszych warunkach. Aparat obsługuje również długi zoom, który tworzy ostre obrazy, niezależnie od tego, czy fotografowane są z bliska, czy z daleka. I tu nie lada zaskoczenie, ponieważ specjaliście fotografii mobilnej wskazali, że zoom ultrajasnego obiektywu otrzymuje 164 punkty między innymi za ostre obrazy w perspektywie makro. Urządzenie zostało również docenione za wysoki poziom szczegółów, wszystko dzięki zoomowi. Na koniec to, czego wielu testerom brakuje. Kwestia szumów na zdjęciach wskazywana przy słabym oświetleniu. W telefonie Huawei Pura 70 Ultra ten temat w zasadzie nie istnieje, jest on wręcz minimalny. Ze szczegółowym testem oraz raportem DXOMARK możecie zapoznać się w ich recenzji.

Huawei czuje moc fotografii

Chiński producent od lat stawia na fotografię. Niejednokrotnie byliśmy świadkami, że telefony tego producenta pokazywały co potrafią. Podkreśleniem tego, czym dla Huawei jest fotografia powinien być coroczny konkurs fotograficzny, HUAWEI XMAGE Awards 2024. Jednocześnie zaprezentowano 12 lat ciężkiej pracy Huawei w zakresie fotografii. Przykładem tego jest wystawa HUAWEI XMAGE Global Exhibition, pod hasłem „Świat, który ogrzewa serca – 12 lat fotografii Huawei”. Wystawa prezentuje prawie 300 zdjęć wykonanych smartfonami Huawei, wybranych spośród milionów zgłoszeń. Obrazy te ukazują chwile ciepła i spokoju z każdego zakątka świata, a także prawdziwe życie i emocje zwykłych ludzi. Wszystko to, by rozpalić wyobraźnię i kreatywność konsumentów.

Huawei Pura 70 Ultra to demon fotografii jakich mało. Potwierdza to portal DXOMARK
fot.producenta

Tegoroczna edycja XMAGE Awards wprowadza nowe kategorie: „Chwile”, „Twarze”, „So Far So Close” i „Styl”, pokazujące Huawei w dziedzinie m.in. fotografii portretowej i makrofotografii. Ponadto stworzono nowe nagrody, takie jak „Best of Pura Series” i „Best of Mate Series”. Producent ostro wchodzi w mobilną fotografię pokazując, że czuje się tu pewnie. Wystawa oraz prezentacje zdjęć zwiększają świadomość konsumentów, że smartfonem można wykonać naprawdę świetne zdjęcia. Jeśli ktoś nie jest przekonany niech w pierwszej kolejności zerknie na recenzje DXOMARK zapoznając się przy tym ze szczegółami konkursu, kto wie może wśród Was znajdzie się osoba, która kocha ten świat i XMAGE Awards 2024 jest właśnie dla Was.

Cena z dodatkami i dostępność

Ceny jak na flagowe wersje z rodziny Pura 70 przystało do małych nie należą, ale producent oprócz cen kusi licznymi dodatkami, które wyglądają naprawdę ciekawie. Otóż od 2 maja do 30 czerwca 2024 r. trwa specjalna oferta przedsprzedażowa i premierowa (w zależności od modelu i Sprzedawcy), w ramach której nabywcy dowolnego smartfonu HUAWEI z serii Pura 70 otrzymają w prezencie (lub za 1 zł) słuchawki HUAWEI FreeBuds Pro 3, o wartości 899 zł. Producenci przyzwyczajają nas takimi promocjami, które powinny zostać wzięte do ogólnej kalkulacji. Oprócz tego, jeśli dowolne urządzenie kupimy na stronie producenta otrzymamy 6-miesięczną ochronę  na wyświetlacz z dodatkową opcją zwiększenia ochrony gwarancyjnej. Na kupujących czeka także powitalny bonus za zapisanie się na newsletter sklepu.

  • HUAWEI Pura 70 Ultra (16 GB/512 GB): 6399 zł,
  • HUAWEI Pura 70 Pro (12 GB/512 GB): 5199 zł,
  • HUAWEI Pura 70 (12 GB/256 GB): 3999 zł.

Smartfony z serii HUAWEI Pura 70 Ultra (wersja zielona i czarna), HUAWEI Pura 70 Pro (biała i czarna) i HUAWEI Pura 70 (biała i czarna) będą dostępne u partnerów biznesowych Huawei: w sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom, Komputronik oraz w salonach sieci Plus. Urządzenia będzie można także kupić w sklepie huawei.pl oraz w oficjalnej Strefie Marki na Allegro. Natomiast HUAWEI Pura 70 Ultra w kolorze brązowym dostępny będzie wyłącznie w oficjalnym sklepie producenta huawei.pl.

Źródło: Informacja prasowa  

Komputronik jest partnerem portalu, linki nie są afiliacyjne, ale pozwalają na zmierzenie ruchu, który generujemy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!