Huawei Sound X powstały we współpracy z Devialet zostanie zaprezentowany 25 listopada

Huawei Sound X powstały we współpracy z Devialet zostanie zaprezentowany 25 listopada

Huawei właśnie zapowiedziało premierę kolejnego urządzenia. Tym razem nie będzie to jednak smartfon, a zupełnie nowy głośnik powstały we współpracy z firmą Devialet. Prezentacja Huawei Sound X odbędzie się 25 listopada czyli w ten sam dzień co premiera MatePad Pro!

Huawei Sound X

Tak naprawdę zdjęcia inteligentnego głośnika producenta z Państwa Środka już wcześniej pojawiły się w sieci. Poznaliśmy także część jego specyfikacji. Huawei Sound X ma być napędzany przez czterordzeniowy procesor o taktowaniu do 1,5 GHz na rdzeniu. Jednostka ta będzie wspierana przez 512 MB pamięci RAM, a na pliki zostanie przeznaczone 8 GB. Według chińskiego giganta specyfikacja ta w zupełności wystarczy, aby móc w pełni cieszyć się inteligentnym głośnikiem bez jakichkolwiek przycięć czy opóźnień. Huawei Sound X ma otrzymać dwa subwoofery o mocy 60 W każdy oraz sześć głośników 1,5 W rozmieszczonych tak, aby tworzyć wrażenie dźwięku przestrzennego. Komunikacja ze smartfonem odbywać się będzie poprzez Bluetooth 5.0 lub Wi-Fi 2.4 GHz oraz 5 GHz.

Huawei Sound X powstały we współpracy z Devialet zostanie zaprezentowany 25 listopada

Warto zaznaczyć, że przy produkcji swojego nowego inteligentnego głośnika Huawei połączył siły z firmą Davialet. Firma ta specjalizuje się w sprzęcie audio dla naprawdę najbardziej wymagających użytkowników i tak naprawdę liczne nagrody czy wyjątkowo pozytywne recenzje oraz opinie użytkowników tylko to potwierdzają. Tym samym jeśli chiński producent wykorzysta wiedzą inżynierów z Davialet to możemy otrzymać coś, co naprawdę bardzo pozytywnie zaskoczy nas jakością dźwięku.

Huawei Sound X powstały we współpracy z Devialet zostanie zaprezentowany 25 listopada

Zobacz także: Huawei może przez kolejne miesiące współpracować z amerykańskimi firmami!

Zagadką pozostaje to z jakimi asystentami głosowymi będzie współpracować Huawei Sound X. Kolejną niewiadomą jest cena. Współpraca z Davialet z jednej strony mogła przyczynić się do osiągnięcia niesamowitego dźwięku, a z drugiej znacząco podnieść koszt produkcji, a to może bezpośrednio przełożyć się na wzrost ceny dla klienta końcowego. Nie wiemy także czy nadchodząca nowość giganta z Państwa Środka kiedykolwiek trafi na rynek globalny. Tak naprawdę wszystko stanie się jasne już 25 listopada tego roku. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości!

Co myślicie o Huawei Sound X? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!