Huawei szykuje nowy tablet i to z Harmony OS

Huawei szykuje nowy tablet i to z Harmony OS

Harmony OS 2.0 to kolejna wersja systemu operacyjnego marki Huawei, która w końcu trafi na smartfony. Jak się jednak okazuje, system ma działać również na tabletach i gigant właśnie nad takim pracuje.

Harmony OS to projekt, który obserwuje od niemalże początku. Produkt tworzony przez Huawei ma ogromną szansę na stanie się trzecią siłą na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Gigant znacznie przyspieszył rozwój swojego systemu, zwłaszcza w kontekście smartfonów i innych urządzeń mobilnych. Owocem tych prac ma być tablet.

Warto przeczytać: Beta Harmony OS 2.0 wystartuje już za miesiąc!

Huawei ma naprawdę pod górkę i jeszcze nie tak dawno temu jego smartfony były naprawdę rozchwytywane. Teraz natomiast mało kto pamięta o tym producencie, a jak ktoś tylko o nim wspomni to się od razu zaznacza, że na jego telefonach nie ma dostępu do Usług Google’a. Jest to całkiem trafna uwaga, bowiem GMS tak głęboko weszły w Androida i w aplikacje, że bez nich wiele rzeczy nie działa. I faktycznie, w przypadku smartfonów brak wielu programów może być problemem, ale co z tabletami?

Na tablecie nie potrzebujemy tylu aplikacji, tym bardziej takich “mobilnych”, które wymagane są w specjalnych sytuacjach gdzieś poza domem. Tablet to przede wszystkim konsumpcja treści i przeglądanie Internetu, a do tego Usługi Google’a nie są aż tak potrzebne.

Tablet z Harmony OS 2.0

Zauważyć to musiał sam Huawei i – jak mówią plotki – już w marciu przyszłego roku zostanie zaprezentowany pierwszy tablet z systemem Harmony OS. Mało tego, ma być to sprzęt z najwyższej półki wyposażony w wyświetlacz OLED o przekątnej 12,9 cala i odświeżaniu 120 Hz. Dodatkowo wokół tego ekranu mają pojawić się naprawdę cienkie ramki, ale na szczęście nie będzie żadnych otworów na kamerkę selfie.

Warto zobaczyć: Dobry tablet na wakacyjne podróże i szkolne wyzwania – recenzja Huawei MatePad

Zapewne w ciągu kilku następnych tygodni dowiemy się nieco więcej na temat tego sprzętu. Ze względu na kompletnie nowy system operacyjny może to być bardzo dobry tablet. Jestem ciekawy jakie aplikacje zaoferuje Harmony OS i co będzie można na nim robić.

Co myślicie o Harmony OS? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!