Huawei twierdzi, że teraz ich system działa szybciej od iOS

ark

iOS jest szybki, to prawda. Dzięki skutecznej optymalizacji, spowodowanej niewielką liczbą urządzeń, potrafi wykorzystać w pełni całą moc komponentów montowanych w iPhone’ach. Inna budowa systemu operacyjnego sprawia, że jabłkowe telefony potrzebują mniej RAM-u, aby płynnie działać. Teraz jednak pozycja iOS wydaje się być zagrożona.

Android od Huawei przegoni iOS

Jak podaje źródło, podczas konferencji wprowadzającej produkty z serii Honor 20, czyli Honora 20, Honora 20 Pro oraz Honora 20 Lite, prezes Zhao Ming wyjaśnił, że telefony będą miał zaimplementowany Ark Compiler od Huawei, który jest rewolucją dla systemu Android. Powiedział, że obecność kompilatora Ark w robocikowym systemie daje niewyobrażalną szybkość, porównywalną lub nawet przewyższającą iOS od Apple. Ale czym właściwie jest to narzędzie? W skrócie polega to na tym, że aplikacje na Androida są napisane w języku wysokiego poziomu, Javie, a obecnie przetwarzaniem ich na język maszynowy zajmuje się ART (Android Runtime), a wcześniej Dalvik. Ark od Huawei ma być następcą, który robi to jeszcze lepiej i wydajniej. Według informacji, które krążą w sieci ma być to rozwiązanie otwarte, a nie jedynie zamknięte dla EMUI. Ponadto jego nazwa przypomina nam nazwę systemu, nad którym pracuje Huawei.

ark
Zhao Ming powiedział:

To jest bardzo duża aktualizacja. Cieszymy się, że system Android będzie w stanie przewyższyć iOS. Po tym, jak seria Honor 20 została zoptymalizowana przez Ark, mamy doświadczenie porównywalne do iPhone’a, a nawet pod pewnymi względami jesteśmy lepsi od niego .

Firma twierdzi, że po przetworzeniu, wydajność programów wzrosła średnio o 29%, a płynność działania skoczyła o 24%. Czas, w jakim system odpowiada na komendy użytkownika zmniejszył się o 44%, a szybkość działania programów innych firm urosła o 60%. Dane te prezentują się zaskakująco dobrze.

Oprócz tego w serii Honor 20 zastosowano jeszcze cztery inne technologie: Link Turbo, Super Bluetooth, Super NFC i bardziej “zhumanizowany” inteligentny asystent YOYO.

Zapraszamy do dyskusji w komentarzach na temat nowego rozwiązania od Huawei.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!