Strona główna Aktualności Nowy smartwatch na rynku - Huawei Watch GT!

Nowy smartwatch na rynku – Huawei Watch GT!

-

Dziś miała miejsce konferencja Huawei w Londynie. Chiński gigant pokazał światu nie tylko nowe smartfony z serii Mate 20, ale także smartwatch. Watch GT ma łączyć w sobie ceny eleganckiego, klasycznego zegarka i zalety smartwatcha z zaawansowanymi funkcjami sportowymi!

ELEGANCJA I FUNKCJONALNOŚĆ

Urządzenie zostało wyposażone w kolorowy ekran AMOLED HD o przekątnej 1,39 cala i rozdzielczości 454 x 454 pikseli. Huawei Watch GT współpracuje z systemami GPS, GLONASS i GALILEO. Wszystko to w celu osiągnięcia jeszcze dokładniejszej lokalizacji podczas aktywności fizycznych. Obudowa wykonana jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, a dodatkowo pokryta jest ceramiczną warstwą węglową DLC o właściwościach zbliżonych do naturalnego diamentu, która zapewnia odporność na ścieranie i chroni przed zarysowaniem. Huawei Watch GT będzie dostępny w Polsce w przedsprzedaży od 29.10 od godziny 15.00. Przedsprzedaż potrwa do 11.11, a wszyscy ci, którzy zdecydują się wtedy na zakup urządzenia otrzymają za darmo słuchawki AM61. Cena Huawei Watch GT będzie wynosić 999 zł.

huawei watch gt

TRENER PERSONALNY

Huawei Watch GT ma świetnie sprawdzić się jako urządzenie, które będzie pełnić rolę trenera personalnego i wspomagać użytkownika w uprawianiu sportu. Zegarek, poprzez pomiar aktywności użytkownika, samo proponuje jak zwiększyć efektywność treningów. Sensory rejestrują szereg danych kluczowych podczas aktywności, takich jak prędkość i długość pokonanego dystansu, trasę, puls, liczbę kroków, rodzaj chodu czy spalone kalorie. Następnie Huawei Watch GT sam przetwarza te informacje i proponuje użytkownikowi trening dostosowany do wybranych przez niego celów. Brzmi świetnie prawda?

huawei watch gt

UPERDŁUGI CZAS UŻYTKOWANIA

Smartwatche przyzwyczaiły nas do tego, że trzeba je ładować praktycznie codziennie. Oczywiście producenci starają się zrobić wszystko by ich urządzenia pracowały jak najdłużej bez konieczności sięgania po ładowarkę, ale nie zawsze im się to udaje. Tutaj Huawei Watch GT, przynajmniej według zapewnień chińskiego giganta, może zdeklasować konkurencję. W zależności od intensywności użytkowania urządzenie może wytrzymać na jednym ładowaniu nawet do 30 dni.

Przy regularnym używaniu GPS, z aktywną funkcją pulsometru, monitorowania snu, włączoną funkcją powiadomień oraz ćwicząc 90 minut w ciągu tygodnia możemy osiągnąć nawet 2 tygodnie pracy. Gdy włączymy wszystkie funkcja na stałe, na przykład podczas maratonu, maksymalny czas pracy to 22 godziny.

MONITOR AKTYWNOŚCI, SNU ORAZ INTELIGENTNE POWIADOMIENIA

Firma Huawei, podczas dzisiejszej konferencji, poinformowała fanów, że zakończyła czteroletnie prace nad nową technologią monitorowania tętna TruSeen. Funkcja ta zapewnia jeszcze dokładniejsze, ciągłe monitorowanie pracy serca poprzez Huawei Watch GT. TruSleep 2.0 może monitorować jakość snu użytkownika jednocześnie analizując częstość i zmienność rytmu serca. Wraz z monitorowaniem pozycji nadgarstka oferuje dokładną analizę czasu i struktury snu (głęboki sen, lekki sen czy fazy snu). Ponadto zegarek, wspierany przez Huawei AI, dostarcza użytkownikowi informację o tym, jak rozwiązać 6 typowych problemów ze snem: trudność w zasypianiu, nadmierna lekkość snu, czuwanie, wczesne przebudzenie, senność i nieregularny harmonogram snu. Watch GT oferuje także ciągły monitor aktywności, w tym statystyki liczby kroków i liczby godzin spędzanych na stojąco i siedząco. Oczywiście nie mogło zabraknąć funkcji telefonu komórkowego. Zegarek może informować nas o przychodzących rozmowach czy innych powiadomieniach.

Co myślicie o Huawei Watch GT? Korzystacie na co dzień z smartwatchy? Czekamy na komentarze!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej