I Ty możesz pomóc w przygotowaniu Ubuntu 20.04! Wystarczy, że wypełnisz ankietę

ubuntu 19.10
Tapeta Ubuntu 19.10

Ubuntu ma “na karku” już 15 lat! Jest to jedna z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejsza) dystrybucja Linuxa. Już za kilka miesięcy premierę będzie miało Ubuntu 20.04 LTS, czyli kolejne wielkie wydanie systemu od Canonical. Z tego też powodu firma uruchomiła specjalną ankietę, w której to pytają nas – użytkowników – co byśmy zmienili w systemie.

Póki co o Ubuntu 20.04 LTS nie wiemy zbyt wiele. Naszą najpewniejszą informacją jest… nazwa. Tak, nazwa własna tego OS-a to Focal Fossa, co trudno jednoznacznie przetłumaczyć.

Warto sprawdzić: Ubuntu 20.04 LTS już dostępne do pobrania! Póki co w wersji Daily Builds

Ubuntu 20.04 Focal Fossa pojawi się w wersji stabilnej już 23 kwietnia 2020 roku i będzie kolejnym wydaniem typu LTS (Long Term Support), co oznacza, że dostanie długi, pięcioletni okres wsparcia. Z tego co nam wiadomo, nowe wydanie Ubuntu nie będzie zawierać wielu nowości, jednak z pewnością spodziewać się możemy GNOME w wersji 3.36, Linux Kernel 5.4 oraz ulepszeń elementów, które już znamy – między innymi lepiej działający Fractional Scalling, wsparcie dla systemu plików ZFS, poprawiony motyw Yaru oraz ulepszenia związane z gamingiem.

Ankieta dotycząca Ubuntu 20.04

Canonical uruchomiło specjalną ankietę, w której to zadaniem każdego zainteresowanego jest odpowiedź na pewną serię pytań. O co nas pytają twórcy Ubuntu? Chociażby o to, jak bardzo lubimy system Ubuntu, w jaki sposób można go ulepszyć, które środowisko graficzne uważamy za najlepsze oraz czy Ubuntu to stabilny OS. Poza tak oczywistymi pytaniami, Canonical chce dowiedzieć się również, który system jest naszym głównym (najczęściej wykorzystywanym), czy słyszeliśmy o takich rzeczach jak WSL czy VirtualBox oraz czy z nich korzystamy.

Warto przeczytać: Powstała nowa dystrybucja Linuxa! Poznajcie Ubuntu Cinnamon!

Jaki jest cel tej ankiety? Twórcy Ubuntu chcą dowiedzieć się, czy faktycznie ich praca nie idzie na marne oraz co jeszcze oczekują od nich użytkownicy. Myślę, że warto odpowiadać na tego typu pytania, bowiem to przyczyni się do ogólnego ulepszenia Ubuntu, a właśnie o to chodzi gigantowi z Anglii – o poprawę swojego produktu.

Kliknij >tutaj< aby przejść do ankiety.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!