Strona główna Aktualności Wiemy jak będzie nazywać się Ubuntu 20.04 LTS!

Wiemy jak będzie nazywać się Ubuntu 20.04 LTS!

-

Dopiero co swoją premierę miało Ubuntu 19.10 Eoan Ermine, a już prosto od Canonical dochodzą do nas pierwsze informacje na temat kolejnej odsłony ich OS-a, czyli Ubuntu 20.04 LTS. Właśnie poznaliśmy nazwę kodową przyszłego wydania systemu od Canonical!

Znamy nazwę kodową Ubuntu 20.04 LTS

Ubuntu 19.04 nazywało się Disco Dingo, a Ubuntu 19.10 Eoan Ermine. Jak widzicie, Canonical w swoich nazwach zawsze zawiera jakieś zwierzę. Nie inaczej jest w przypadku przyszłego LTS-a, który nazywać się będzie… Focal Fossa.

Warto przeczytać: To już! Canonical udostępniło Ubuntu 19.10 Eoan Ermine w wersji stabilnej!

Słowo Focal oznacza coś głównego, coś najważniejszego. Fossa natomiast to po prostu fossa madagaskarska – mięsożerny drapieżnik występujący na Madagaskarze, który swoim wyglądem przypomina kota, choć jest od niego znacznie większy.

Fossa madagaskarska (fot. Wykop)

Ubuntu 20.04 Focal Fossa pojawi się w wersji stabilnej już 23 kwietnia 2020 roku i będzie kolejnym wydaniem typu LTS (Long Term Support), co oznacza, że dostanie długi, pięcioletni okres wsparcia. Z tego co nam wiadomo, nowe wydanie Ubuntu nie będzie zawierać wielu nowości, jednak z pewnością spodziewać się możemy GNOME w wersji 3.36, Linux Kernel 5.4 oraz ulepszeń elementów, które już znamy – między innymi lepiej działający Fractional Scalling, wsparcie dla systemu plików ZFS, poprawiony motyw Yaru oraz ulepszenia związane z gamingiem.

Warto sprawdzić: Ubuntu to nie tylko GNOME! Co nowego w Ubuntu MATE 19.10 Eoan Ermine?

Czekacie na Ubuntu 20.04 Focal Fossa? Jak Wam podoba się nazwa kodowa? Dajcie znać w komentarzu!

ŹródłoOMG!Ubuntu

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej