Dzięki nowym komputerom iMac M1 Apple może stać się liderem na rynku urządzeń All in One

apple imac 24

Wprowadzenie na rynek nowych, bardziej przystępnych cenowo komputerów iMac z procesorami M1 może okazać się dla Amerykanów świetną decyzją. Branżowe raporty sugerują, że ten krok pozwoli Apple stać się liderem na rynku urządzeń AIO (All in One).

iMac z procesorem M1 to klucz do sukcesu

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku Apple zostanie liderem na rynku komputerów AIO (All in One). Kluczem do tego sukcesu według branżowych raportów ma być premiera nowych, 24-calowych komputerów iMac z procesorem M1. Już niedługo amerykański gigant może przegonić HP (obecny numer jeden), właśnie przez wprowadzenie nowych urządzeń, a także problemy z dostępnością układów w innych firmach.

Aktualnie HP w sprzedaży komputerów AIO radzi sobie najlepiej. Wszystko przez to, że w ofercie posiada dużą gamę urządzeń, które różni nie tylko cena, ale także wykonanie, specyfikacja oraz wymiary. Tańsze warianty wyposażone są w komponenty, które wystarczą do codziennej pracy dla każdego (24-calowy ekran FullHD, AMD Athlon, 8 GB RAMu i 256 GB SSD). Ponadto producent ma w swojej ofercie urządzenia z ekranami 27 cali (HP Pavilion) oraz Envy z zakrzywionym wyświetlaczem 34 cale.

hp envy 34
HP Envy 34″

Obecnym problemem jest jednak niedostępność tych urządzeń w sklepach. Redaktorzy 9to5mac zauważyli, że większość oferowanych przez HP komputerów jest niemożliwa do kupienia. Widać to także w sklepach na terenie Polski. Wszystkiemu winny ma być właśnie niedobór komponentów na rynku. I tutaj właśnie wyłania się przewaga Apple…

Gigant z Cupertino jest o tyle w lepszej sytuacji, że zleca TSMC produkcję własnych procesorów, a pozycja jednej z najbogatszych firm na świecie pozwala mu wynegocjować dostawy komponentów na wyłączność. Raport Digitimes informuje o tym, że z tego powodu Apple powinno przegonić HP na rynku komputerów All in One.

apple imac 24
Apple iMac 24″

Oczywiście problemy z dostępnością komponentów także dotkną w końcu Apple, które widzi jak wygląda aktualna sytuacja rynkowa. Przedstawiciele firmy informują jednak, że pierwszy kwartał przeszli bezpiecznie, a dzięki zgromadzonemu zapasowi części produkcja ich urządzeń na drugi kwartał także nie powinna zostać zakłócona.

Bardzo możliwe jednak, że od kolejnego kwartału sytuacja się zmieni, choć branżowi analitycy przewidują, że problemy z dostępnością komponentów najbardziej dotkną rynek komputerów Mac oraz tabletów iPad. Dodatkowo jeszcze w tym roku prawdopodobnie zobaczymy premierę nowych urządzeń Apple, takich jak odświeżone, 16-calowe MacBooki Pro lub też 27-calowe komputery iMac z autorskim układem M2 (lub M1X).

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!