Tęsknicie za Inbox by Google? Wypróbujcie Shortwave!

Tęsknicie za Inbox by Google? Wypróbujcie Shortwave!

Byli pracownicy Google’a zabrali się za nowy projekt, którym jest aplikacja bliźniaczo podobna do Inboxa – zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością.

Powrót do przeszłości

Krótkie, ale za to bardzo intensywne życie aplikacji Google Inbox, sporo namieszało wśród osób korzystających z tego typu usług. Dla wielu stało się doskonałą alternatywą dla tradycyjnych skrzynek mailowych, znacznie podnosząc komfort z codziennego operowania mailami. Niestety Inbox przegrał walkę z Gmailem, przez co usługa została permanentnie wyłączona. Sentyment pozostał jednak nie tylko w sercach zwykłych użytkowników, ale samych pracowników Google, pomimo że zmienili pracodawcę. Wrócili do pomysłu sprzed lat i w ten sposób powstał klon Inboxa, nazwany Shortwave.

Tęsknicie za Inbox by Google? Wypróbujcie Shortwave!
Źródło: shortwave.com

Wersja beta

Shortwave jest już dostępny w wersji beta dla użytkowników Androida. Po krótkim teście można zauważyć naprawdę sporo podobieństw do Inboxa, ale najciekawsze są usprawnienia, które wprowadził zespół byłych pracowników Google. Poza standardowymi opcjami formatowania przygotowywanego tekstu możemy również korzystać z ułatwionej obsługi emoji, a nawet plików GIF. Trzeba pamiętać, że nadal jest to beta, dlatego nie spodziewajmy się fajerwerków, ale nadal warto sprawdzić, jaka przyszłość mogła czekać na Inboxa. Aby skorzystać z Shortwave, wystarczy połączyć z nim swoje konta mailowe (w tym Gmail), ale deweloper zapewnia, że wszystkie dane są zaszyfrowane, a co za tym idzie – bezpieczne.

Shortwave jest aplikacją darmową, jednak dopiero płacąc 9 USD miesięcznie (około 36 złotych) odblokujemy wszystkie funkcje. Mowa tu chociażby o pełnej historii maili czy nielimitowane funkcje związane z teamami.

Shortwave cennik
Shortwave cennik

Źródło: androidpolice.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!