InPost: paczka w Paczkomacie będzie mogła leżeć dłużej. Ale nie za darmo

inpost paczkomat
Paczkomat InPost (fot. InPost)

Paczkomaty to wygodna forma odbioru i nadawania paczek, bowiem nie musimy pilnować kuriera, który to może się zjawić o każdej porze. Zamiast tego, możemy sobie o dogodnej godzinie podejść i, bez kontaktu z drugim człowiekiem, odebrać lub nadać paczkę. Co ważne, mamy tylko 48 godzin na odbiór przesyłki. Będzie jednak opcja przedłużenia tego czasu, ale nie za darmo.

Przedłużenie czasu odbioru paczki z Paczkomatu

Co ciekawe, do tej pory istniała opcja przedłużenia czasu oczekiwania paczki na odbiór. Należało wysłać specjalnego SMS-a Premium, którego koszt wynosił 11,07 PLN brutto. To dawało nam kolejne 48h na odbiór, ale musieliśmy wiadomość wysłać nie później niż 12 godzin przed upływem pierwotnego terminu odbioru paczki oraz SMS musiał być wysłany z terenu Polski. InPost, chcąc odciąć się od SMS-ów, wprowadza istotne zmiany.

Od teraz (a w zasadzie od 15 lipca) czas obioru paczki z Paczkomatu będziemy mogli wygodnie przedłużyć w aplikacji mobilnej dostępnej na systemach Android i iOS. Koszt tej usługi będzie wynosić 6,50 złotych netto (7,99 brutto). Co ważne, deadline odbioru paczki zostanie przedłużony nie o 48, a o 24 godziny. Zmiany wejdą w życie już 15 lipca.

Taka usługa sprawia, że w razie jakiegoś powodu, nie musimy się martwić tym, że nie będziemy mogli odebrać paczki. Takie narzędzie to spora ulga dla wielu osób, choć – co ważne – płatna. Temu się jednak nie dziwię, bowiem Paczkomaty często są przepełnione i szybki odbiór paczki jest dla InPostu na wagę złota.

Źródło: InPost

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!