Niższe osoby nie będą już mieć problemu z Paczkomatami InPost!

inpost paczkomat
Paczkomat InPost (fot. InPost)

Dostawa do Paczkomatu to jedna z ulubionych form odbioru przesyłek Polaków. Usługa jest szybka i wygodna, bo paczkę możemy odebrać w dowolnym momencie otwierając Paczkomat za pomocą paru kliknięć. Schody mogą zacząć się wtedy, kiedy nie sięgamy do wysoko umieszczonej skrytki, a w dodatku paczka jest ciężka i najlepiej jeszcze zaklinowana. Widziałem w sieci posty osób, które “chwaliły się” że ich skrytka w Paczkomacie była poza zasięgiem. Właśnie ze względu na wzrost. Wygląda na to, że sprawa nie umknęła również InPostowi, gdyż operator logistyczny właśnie uruchomił usługę, która ma zapobiegać takim sytuacjom.

InPost dodaje opcję Strefa Ułatwionego Dostępu

Nowa opcja nosi nazwę Strefy Ułatwionego Dostępu. Funkcjonalność ta została skierowana do osób niewysokich oraz osób z niepełnosprawnościami. By skorzystać z nowej funkcji potrzebna jest aplikacja InPost Mobile. Kiedy przejdziemy do szczegółów danej przesyłki powinniśmy tam znaleźć pytanie „Czy umieścić przesyłkę w Strefie Ułatwionego Dostępu?”. Zaznaczając opcję „Aktywuj”, możemy mieć pewność, że paczka zostanie wrzucona w odpowiednio nisko ulokowane miejsce w Paczkomacie.

Możliwość aktywacji Strefy Ułatwionego Dostępu występuje do momentu, w którym przesyłka zostanie wydana do doręczenia. Warto więc zatroszczyć się o zaznaczenie tej opcji od razu po pojawieniu się paczki w aplikacji. Jestem jednak ciekaw co w sytuacji, kiedy Paczkomat będzie przepełniony, a wolne będą jedynie skrytki ulokowane u góry?

Mobilna aplikacja InPostu stale jest rozwijana. Ostatnio informowaliśmy Was, że pojawiła się tam opcja przedłużenia czasu odbioru z Paczkomatu.

Źródło: inpost.pl przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!