InPost wprowadza nowe etykiety! Będzie prywatniej i prościej

inpost paczkomaty

Pomimo, że etykiety InPostu przechowują coraz mniej danych, tak nadal odnajdziemy tam elementy bezpośrednio nas określające, a dokładnie mowa u numerze telefonu. Ponadto etykieta wygląda chaotycznie i niezbyt czytelnie. Dlatego też InPost przygotował zmianę.

InPost – nowe etykiety

W zasadzie, to nowe etykiety już zostały wprowadzone 7 października, choć na niedawno zamówionych paczkach nadal miałem te w starym wzorze. Pomówmy jednak o tym jak ta nowa etykieta wygląda, bowiem jest to naprawdę ciekawe.

Otóż zawiera ona znacznie mniej naszych danych. Po pierwsze, numer telefonu został ograniczony do ostatnich 4 cyfr – wystarczająco, aby potwierdzić, że trzymana przez nas paczka jest nasza, ale za mało, aby poznać cały numer (dotyczy to etykiet do Paczkomatów).

Usunięto też dane takie jak: data wydruku etykiety, informacja o ubezpieczeniu, kontakt do BOK, mikrorejon kurierski, Paczkomat w pobliżu. Kod referencyjny został przeniesiony do sekcji „uwagi nadawcy”. Zwiększono też obszar na uwagi do nadawcy i zmieniono layout oraz układ etykiet w formacie A4. Dodano również kod datamatrix zawierający informacje o numerze paczki oraz dodanie prefiks kraju dostarczenia.

Jest to dla mnie ogromne ułatwienie. Aktualnie jak chciałem wyrzucić dany karton po paczce, to najpierw musiałem odklejać etykiety i należycie je niszczyć. Teraz jednak nie będę tego musiał robić, bowiem na etykiecie i tak nie ma mojego numeru telefonu. Ponadto etykieta jest znacznie czytelniejsza, co jest na ogromny plus.

Źródło: InPost, android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!