W końcu! Z poziomu komputera można dodawać zdjęcia na Instagram

instagram
Logo Instagrama (fot. Instagram)

Instagram jest platformą, którą obsługujemy przede wszystkim z naszych smartfonów. Przede wszystkim, jeśli chodzi o dodawanie zdjęć. Do niedawna bowiem możliwość ta była jedynie dedykowana użytkownikom mobilnym, a osoby korzystające z przeglądarki na komputerach musiały obejść się smakiem lub uciekać do specjalnych metod, które również opisaliśmy dla Was na naszym portalu.

Instagram umożliwił publikację postów na PC

Instagram wreszcie pozwolił użytkownikom publikować materiały za pośrednictwem przeglądarki. Funkcja ta powinna być już obecna u wszystkich użytkowników tej platformy społecznościowej.

instagram

Ewolucja Instagrama może być spowodowana tym, że ostatnio platforma jest coraz bardziej integrowana z Facebookiem oraz Messengerem, czyli narzędziami, które równie dobrze można obsługiwać przez smartfon lub komputer. Inaczej jest z Instagramem, któremu w wersji przeglądarkowej na komputery wciąż brakuje wielu funkcji. Jako przykład można wymienić przełączanie się pomiędzy powiązanymi kontami użytkownika.

Instagram ogłosił również kilka innych funkcji mających na celu zwiększenie kreatywności. Firma planuje rozszerzyć swoje opcje współpracy, aby ułatwić współautorstwo postów i Reels umożliwiającego publikowanie krótkich filmików z podkładem muzycznym z innymi użytkownikami Instagrama. Są to funkcje bardzo zbliżone do tych, które oferuje TikTok – nowy król mediów społecznościowych.

Źródło: dobreprogramy.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!