Instagram Stories nareszcie z muzyką w Polsce. Czekaliśmy na to bardzo długo

instagram
Logo Instagrama (fot. Instagram)

Polscy użytkownicy Instagrama musieli wyjątkowo długo czekać na jedną z podstawowych funkcji, czyli na dodawanie naklejek muzycznych do Stories.

Instagram Stories z muzyką w Polsce

Stories to nie tylko wrażenia wizualne, ale również dźwiękowe. Dlatego też już dawno Instagram dodał opcję dodania muzyki do relacji. Mówię dawno, bowiem stało się to ponad 3 lata temu. Funkcja była dostępna na terenie kilku krajów, ale nie w Polsce. Nasz kraj dosyć długo był pomijany przez twórców.

Polscy użytkownicy Instagrama zaczęli właśnie raportować, że opcja dodania muzyki do Stories w końcu zawitała również i u nas. Niektórzy mówią, że szybciej robić to mogli posiadacze urządzeń z iOS. Są jednak też użytkownicy Androida, którzy z funkcji spokojnie mogą skorzystać – chociażby ja na Nord2 5G. Muszę tutaj zaznaczyć, że – póki co – nie wszyscy muszą mieć dostęp do opcji. Ta prawdopodobnie jest uruchamiana po stronie serwera.

Korzystanie z funkcji jest bajeczne proste. Wystarczy przejść do ekranu dodawania nowej relacji, następnie wybieramy zawartość (film/grafika) i przechodzimy do edytora. Tutaj wchodzimy w dział z naklejkami i powinniśmy znaleźć sticker o nazwie Muzyka. Do wyboru jest ogromna biblioteka piosenek – w tym utwory polskie.

Źródło: własne, @wodoodporny

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!