iPhone 15 Pro bez fizycznych przycisków. Dostaniemy coś innego

iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro

Przyzwyczailiśmy się do tego, że przyciski głośności i włącznik w smartfonach są fizyczne. Jak się jednak okazuje, Apple może z nich zrezygnować jeszcze w serii iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Zastąpi ich pełna haptyka.

iPhone 15 Pro: Zamiast fizycznych przycisków, symulacja nacisków

Jakiś czas temu Apple podmieniło fizyczny przycisk Home w telefonach iPhone na taki symulowany. Nadal było kółko, które naciskaliśmy i czuliśmy nacisk, ale fizycznie tego przycisku tam nie było. Właśnie dlatego, że było tutaj wykorzystane zjawisko dotykowego sprzężenia zwrotnego, które daje nam uczucie tak jak nacisku. Takie haptyczne “przyciski” się sprawdzają i znajdziemy je poza telefonami iPhone – chociażby w laptopach MacBook czy MateBook X Pro, gdzie zostały zintegrowane z touchpadem. To sprawia, że zyskujemy idealnie klikalny touchpad na całej powierzchni.

Dlaczego o tym mówię? Otóż jak wynika z najnowszych rysunków CAD, które to wyciekły na chińskim TikToku, możemy dostrzec projekty telefonów iPhone 15 Pro i 15 Pro Max właśnie z przyciskami do kontroli głośności (połączonymi) i włącznikiem, które nie będą fizyczne, a zestawione z dodatkowymi silnikami Taptic Engine.

iPhone 15 Pro bez fizycznych przycisków. Dostaniemy coś innego
(fot. Tiktok)

Jaka będzie przewaga takiego rozwiązania względem faktycznych przycisków? Ciężko powiedzieć, ale wierzę, że Apple zaskoczy nas ciekawymi wyjaśnieniami. Warto dodać, że klasyczna linia smartfonów iPhone 15 (bez Pro) będzie oferować zwykłe przyciski.

Źródło: TikTok przez Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!