Apple aktualizuje urządzenia do iOS 15.3.1 i iPadOS 15.3.1

ipad pro

Apple właśnie wypuściło kolejną aktualizację dla smartfonów iPhone oraz tabletów iPad. Została ona oznaczona jako 15.3.1.

iOS 15.3.1 i iPad 15.3.1 już jest

Zaledwie dwa tygodnie po wydaniu iOS 15.3, Apple właśnie wypuściło aktualizację do pierwszej wersji poprawkowej. Co wnosi najnowszy update? Według informacji podanych przez Apple, naprawia on problem z monitorami brajlowskimi, które przestawały nagle działać.

Mówi się także o dodaniu kolejnych, ważnych łatek bezpieczeństwa dla iPhone’ów oraz iPadów. Gigant zaznacza też, że nowe oprogramowanie usuwa błąd WebKit, który mógł umożliwić złośliwie przygotowanej zawartości sieci Web wykonanie dowolnego kodu. Apple potwierdza, że wie o tym, że istnieje możliwość aktywnego wykorzystania tej luki.

Dlatego tym bardziej użytkownicy powinni zaktualizować swój system operacyjny. Muszę dodać, że rezygnacja z Safari nie uchroni Was przed tą luką. Dzieje się tak, bowiem Apple wymusza wykorzystanie tego samego silnika w każdej przeglądarce internetowej. Dlatego też chociażby Google Chrome, Brave Browser czy Firefox oferują również WebKit.

ipados 15.3.1
iPadOS 15.3.1

W przypadku mojego iPada Air 2020 update jest już dostępny do instalacji. Paczka aktualizacyjna waży 139,6 MB. Uaktualnienie normalnie się zainstalowało i wszystko działa poprawnie.

Źródło: Apple World, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!