“Tap to Pay on iPhone” – Apple oficjalnie potwierdza, że iPhone stanie się terminalem płatniczym

iphone apple
iPhone 12 Pro

Apple w końcu oficjalnie przyznało, że telefon iPhone zamienimy w terminal płatniczy. Ruszy funkcja Tap to Pay on iPhone.

iPhone jako terminal płatniczy? Ruszy funkcja “Tap to Pay on iPhone”

Nie tak dawno temu pisaliśmy, że istnieje duże prawdopodobieństwo wprowadzenia funkcji do iOS, która to mogłaby zamienić iPhone’a właśnie w terminal płatniczy. Miałoby to odbywać się z wykorzystaniem NFC i zasadą podobną działania do Apple Pay. Tylko zamiast realizować płatności, byśmy je przyjmowali.

Firma Apple oficjalnie przyznała, że ruszy funkcja “Tap to Pay on iPhone”. Dotknij i Zapłać na iPhone sprawi, że smartfon amerykańskiej marki przyjmie funkcję terminala płatniczego. Klient będzie mógł zapłacić kolejnym iPhone’m, kartą płatniczą, zegarkiem czy innym smartfonem.

apple pay ing
(fot. ING)

Funkcja póki co ma ruszyć w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku i ma pozwolić sprzedawcom akceptować płatności. Do skorzystania z opcji potrzebny będzie iPhone XS lub nowszy. Niestety, Apple nie poinformowało o możliwości wprowadzenia funkcji na innych rynkach, w tym na tych, gdzie jest Apple Pay – czyli chociażby w Polsce.

Coś takiego byłoby sporym ułatwieniem dla pracowników usług – zwłaszcza tych, którzy pracują “w terenie”, na przykład mowa o kurierach czy dostawcach jedzenia. Zamiast potrzeby zabierania ze sobą dużego terminala płatniczego, wystarczy im smartfon Apple. Co ważne, coś takiego już iPhone oferował, jednak potrzebny był zakup urządzeń podłączanych przez port Lightning do smartfona. To w zasadzie zabijało cechę bycia kompaktowym.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!