iPhone SE 3 to niewypał? Apple już zmniejsza produkcję

iPhone SE 2022
iPhone SE 2022

Nowy iPhone SE wywołał mieszane uczucia u wielu entuzjastów technologii. Z jednej strony jest to kompaktowy, naprawdę potężny i nawet tani smartfon z iOS. Z drugiej strony niektóre parametry kompletnie nie pasują do 2022 roku. Jak się okazuje, Apple już teraz musi ograniczyć produkcję telefonu.

iPhone SE 2022 jednak nieudany? Apple podobno obniża produkcję

Nowy iPhone SE 3 został zaprezentowany na początku bieżącego miesiąca. Smartfon wywołał wiele kontrowersji, bowiem zarówno oferuje bardzo dobre cechy, a także bardzo złe, przez co jego wyważenie jest po prostu słabe. Z jednej strony mamy potężny procesor i ceniony na świecie system operacyjny. Z drugiej strony natomiast dostajemy design głęboko zakorzeniony w 2014 roku oraz przeciętny ekran – obydwa elementy nie pasują do do tej półki cenowej w 2022 roku.

Widocznie i klienci średnio ocenili nowy smartfon, bowiem jak mówią najnowsze nieoficjalne informacje, Apple już teraz musiało zmniejszyć produkcję. Powody mają być dwa – właśnie niewielki popyt na iPhone’a SE 2022, ale też dalej trwająca wojna na Ukrainie. Apple podobno poinformowało dostawców, aby już ograniczyli produkcję iPhone’a SE w tym kwartale nawet o dwa do trzech milionów sztuk. Mówi się też, że ograniczenie dotyczyć może iPhone 13 oraz słuchawek AirPods. Tutaj jednak ma to być z innych powodów.

iPhone SE 2022
iPhone SE 2022

iPhone SE 2022 napędzany jest układem A15, czyli procesorem znanym z serii iPhone 13. Do tego dostajemy obsługę sieci 5G. Reszta elementów to już w zasadzie smartfonowe muzeum – design i ramki rodem z 2014 roku. Do tego słaby wyświetlacz LCD HD i pojedynczy aparat, który niby dalej jest OK, ale moglibyśmy oczekiwać więcej. Zdecydowanie nowy iPhone SE jest skierowany do wyjątkowo wąskiego grona odbiorców. Cena produktu wynosi 2299 złotych.

Źródło: Apple World

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!