iPhone wyda też model SE Plus, ale okazuje się, że nie tak szybko

Apple iPhone Xr

Niedawno zaprezentowany przez Apple iPhone SE (2020) został okrzyknięty przez wielu na starcie ogromnym hitem. Ja podchodzę do niego sceptycznie, ponieważ de facto wygląda on staro i ma mały ekran. Musi więc trafić na niszę osób poszukujących kompaktowego telefonu. Problem rozmiaru może rozwiązać większy brat o nazwie iPhone SE Plus, którego możemy się spodziewać.

iPhone SE Plus (2021)?

Obecność modelu z plusem potwierdził Jon Prosser, którego przecieki są znane w internecie. Niedawno na naszym portalu opisywaliśmy opublikowane przez niego projekty mniejszego notcha nowego iPhone’a, o których przeczytacie tutaj.

Zobacz też: Nowe AirPodsy Pro mogą zostać zaprezentowane dopiero pod koniec tego lub na początku przyszłego roku

Technologiczny vloger powołując się na własne źródła uważa, że do premiery wersji z Plusem dojdzie w przyszłym roku. Myślę, że nie powinniśmy się jednak spodziewać jakiegokolwiek ulepszenia specyfikacji. Będzie to ten sam iPhone SE, jednak z wyświetlaczem o przekątnej 5,5 cala. Podobną opinię dotyczącą daty premiery iPhone SE Plus wyrazili analityk Ming-chi Kuo oraz leakster L0veToDream. Według nich ma się ona odbyć w okolicach marca 2021 roku lub dopiero w drugiej połowie 2021 roku, jednak do tego czasu możemy doczekać się także innych zmian w specyfikacji. Jak podaje Kuo, model z plusem ma otrzymać bezramkowy ekran edge-to-edge bez systemu rozpoznawania twarzy Face ID. Zostanie on zastąpiony czytnikiem linii papilarnych na krawędzi. Taki projekt zdecydowanie bardziej do mnie przemawia niż bryła z iPhone 8 Plus.

Co sądzicie o pomyśle Apple, aby wydać większą wersję kompaktowego telefonu? A może po prostu chodzi tutaj o tańszego iPhone’a. Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!