iPhone z czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z wyświetlaczem? Wszystko na to wskazuje!

iphone 11 pro tył

Czytniki linii papilarnych zintegrowane z wyświetlaczami w androidowym świecie stały się normalnością. Apple jakiś czas temu porzuciło Touch ID na rzecz rozpoznawania twarzy czyli Face ID. Wszystko wskazuje jednak na to, że już w przyszłym roku zobaczymy znowu skaner linii papilarnych w smartfonach giganta z Cupertino!

Apple wróci do Touch ID?

Oczywiście nie oznacza to, że możliwość odblokowania smartfona przy pomocy skanu twarzy zniknie z przyszłorocznych iPhonów. Bez wątpienia rozwiązanie to jest wygodne i lubiane przez samych użytkowników, a co za tym idzie Apple nie będzie chciało rezygnować z czegoś co działa i cieszy się popularnością. Niemniej jednak wykorzystanie zarówno skanowania twarzy jak i czytnika linii papilarnych zintegrowanego z wyświetlaczem wydaje się naprawdę świetnym pomysłem. To użytkownik decydowałby, z którego zabezpieczenia chce skorzystać.

iPhone z czytnikiem linii papilarnych zintegrowanym z wyświetlaczem? Wszystko na to wskazuje!
Qualcomm 3D Sonic

Czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem w nowych iPhonach ma być produktem Qualcomma. Nie wiemy jednak czy będzie to zaprezentowany kilka dni temu 3D Sonic, który nie tylko zwiększa powierzchnię czytnika aż 17 razy, ale także umożliwia skanowanie dwóch palców jednocześnie, a to ma znacząco podnieść bezpieczeństwo autoryzacji między innymi w aplikacjach bankowych. Kolejnym znakiem zapytania jest to, czy Apple zdecyduje się na wykorzystanie czytnika w tańszym iPhone SE 2 czy też w topowych smartfonach, które zobaczymy najprawdopodobniej we wrześniu przyszłego roku.

Zobacz także: AirPodsy w zestawie z przyszłorocznymi iPhonami? Taki plan ma mieć Apple

Jedno jest pewne – rok 2020 zapowiada się naprawdę ciekawie dla wszystkich fanów giganta z Cupertino. Mam wrażenie, że Apple może czymś nas zaskoczyć. Pierwsze smartfony z modemami 5G, tańszy iPhone SE 2, teraz informacje o czytniku linii papilarnych zintegrowanym z wyświetlaczem. Jeśli wszystkie plotki się potwierdzą to otrzymamy naprawdę ciekawe urządzenia, które oczywiście nie będą należały do tanich. Jednak do tego Apple zdążyło nas już przyzwyczaić. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne informacje na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się iPhone 11 Pro, którego recenzje znajdziecie tutaj.

Czego oczekujecie po przyszłorocznych iPhonach? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!