Jak może wyglądać nakładka Oxygen OS 10 z Androidem Q? Poznaliśmy jej szczegóły!

oneplus 7 pro wyswietlacz

Stabilna wersja Androida Q powinna być ogłoszona już w najbliższym czasie. Tym samym producenci smartfonów robią wszystko aby jak najszybciej zapewnić użytkownikowi aktualizację do najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem. Teraz w sieci pojawiły się zrzuty ekranu przedstawiające nową wersję nakładki firmy OnePlus!

Oxygen OS 10 bez tajemnic

Na nową wersję Oxygen OS, bazującą na Androidzie Q, nie powinniśmy czekać zbyt długo. OnePlus 7 Pro, OnePlus 7 i OnePlus 6T powinny otrzymać aktualizację niedługo po zaprezentowaniu przez Google stabilnej wersji nowego systemu z zielonym robocikiem. Z drugiej jednak strony pojawiają się plotki mówiące o debiucie Oxygen OS 10 dopiero razem z OnePlus 7T, ale szczerze mówiąc ciężko mi uwierzyć w ten scenariusz. Co ze starszymi modelami? Część z nich zapewne także otrzyma aktualizację, ale chińska firma nie przedstawiła listy smartfonów, które mają otrzymać Oxygen OS 10.

Nowa wersja nakładki firmy OnePlus wygląda naprawdę dobrze. Już na pierwszy rzut oka widzimy całkowicie przebudowany ekrany konfiguracji początkowej, którą każdy z nas musi przeprowadzić po zakupie telefonu. Oczywiście nie zabraknie trybu ciemnego, który ma znacząco zmniejszyć zużycie baterii. Same ikony w domyślnym motywie pozostaną okrągłe, ale przebudowaniu mają ulec aplikacje systemowe.

Zobacz także: Czerwcowy ranking AnTuTu dotyczący wersji globalnych smartfonów pojawił się w sieci. OnePlus 7 Pro na czele!

Wszystko po to aby korzystanie z telefonu było jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze dla użytkownika końcowego. Chińska firma postawiła na minimalizm i może być to strzałem w dziesiątkę. Co ciekawe najprawdopodobniej zobaczymy także zupełnie nowe gesty nawigacyjne. Nie wiemy jednak czy zwiększą one funkcjonalność samych gestów czy jedynie zastąpią te, które widzieliśmy już wcześniej. Niemniej jednak tak wyglądający Oxygen OS może skraść serca wielu fanów marki. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej zostanie opublikowana stabilna wersja Androida Q, a niedługo później także nakładka producenta z Państwa Środka.

Co myślicie o Oxygen OS 10? Korzystacie z smartfonów OnePlus? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!