Disney Plus w Polsce? To możliwe! Trzeba jednak poświęcić kilka minut!

Disney+

Polski debiut nowej usługi Disney Plus wciąż jest wielką niewiadomą. Wiele serwisów sugeruje, że nastąpi to w przyszłym roku, jednak czy to prawda oraz czy będzie to pierwsza czy druga połowa 2021 roku – tego nie wie nikt. My jednak mamy sposób, by korzystać z Disney Plus w Polsce już teraz!

Jak włączyć Disney Plus w Polsce?

Jeśli nie chcecie czekać na oficjalny debiut Disney+ w naszym kraju, a jednocześnie nie chcecie “piracko” oglądać dostępnych tam filmów i seriali, to mamy dla Was sposób. Trzeba się troszkę pobawić, ale jak komuś zależy na szybkim dostępie do nowych odcinków The Mandalorian lub Wanda Vision (w grudniu), to warto.

Na wstępie zaznaczę, że jest pewien haczyk. Musicie mieć kartę Revolut, która wystawiona została przez brytyjski oddział firmy, a nie polski (czyli jej ważność powinna kończyć się nie później niż w 2023 roku). W innym wypadku usługa może Was nie przepuścić, choć nie jest to pewne. Jeśli jednak macie kartę, która spełnia te warunki, to możemy przystąpić do działania.

W UK Disney+ kosztuje 5,99£ (około 30 zł) za miesiąc w wariancie miesięcznym lub 59,99£ (około 300 zł) przy płatności rocznej. Polskie ceny nadal nie są znane, jednak jest to znacznie mniej niż w przypadku konkurencyjnego Netflixa…

Zakładanie konta w Disney Plus

Musimy założyć konto w jakiejś aplikacji VPN. Ja od siebie polecam Windscribe, który w darmowym wariancie daje 2 GB na start (rejestracja z tego linka daje dodatkowo jeszcze 1 GB), a potem można jeszcze w różne sposoby podnieść dostępny transfer (np. Tweetem).

windscribe rejestracja

Po założeniu konta w VPN uruchamiamy go na komputerze, na którym chcemy założyć konto w Disney Plus i łączymy się z lokalizacją w Wielkiej Brytanii.

windscribe vpn uk

Po włączeniu, wchodzimy na stronę disneyplus.com. Jeśli wszystko ustawiliśmy dobrze, to naszym oczom ukaże się strona z cenami (plan miesięczny oraz roczny).

disneyplus glowna

Wybieramy, która opcja subskrypcji nas interesuje, a potem przechodzimy przez proces rejestracji – email, hasło oraz dane karty.

Po wypełnieniu wszystkich danych, z naszego konta zostanie zdjęcia odpowiednia suma i będziemy mieli dostęp do wszystkich materiałów.

disneyplus materialy

Jak używać Disney Plus z VPN?

Niestety Disney przygotował blokady regionalne na swoją usługę, więc nawet jeśli mamy konto w Disney Plus, to w Polsce nie będzie działać. Jak więc oglądać ulubione filmy i seriale? Tutaj możliwości jest kilka. Jedną z nich jest wykupienie dostępu do jakiegoś VPN, by mieć nielimitowany transfer i korzystać “online”, tak, jak gdyby DP było w Polsce. Drugą jest uruchamianie VPN po to, by pobrać interesujący nas film / odcinek serialu lub cały sezon, a potem wyłączanie go i oglądanie w dowolnym momencie.

disneyplus mandalorian

Wybierając opcję drugą, musimy mieć pobraną aplikację Disney Plus na wybrane urządzenie (telefon z Androidem / iOS, komputer z systemem Windows, urządzenie z Android TV…). W przypadku opcji pierwszej możemy oglądać bezpośrednio ze strony Disney+ lub też w aplikacji mobilnej.

disney plus ios

Jeśli macie telefon z Androidem, aplikację Disney Plus pobierzecie najłatwiej przez apk mirror. Jeśli zaś urządzenie z systemem iOS, to musicie zmienić region swojego konta na UK i wtedy pojawi się ona w App Store (po pobraniu możecie wrócić na PL).

Dajcie znać, czy udało Wam się skonfigurować oraz jakie filmy lub seriale udało Wam się już pooglądać!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!