Jakdojade to teraz także trasy kolejowe!

jakdojade

Jakdojade to jedna z najpopularniejszych polskich aplikacji na urządzenia mobilne. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej podróży komunikacją miejską, ponieważ zdecydowanie ułatwia ona planowanie i realizację podróży.

Kolej na Jakdojade

W aplikacji Jakdojade znajduje się wyszukiwarka połączeń komunikacją miejską, a także rozkłady jazdy. Możemy tam sprawdzić, na przykład, o której godzinie odjedzie nasz tramwaj oraz jakie ma opóźnienie. Istnieje też opcja zakupu biletów w kilkudziesięciu polskich miastach.

W październiku funkcjonalność aplikacji została rozszerzona o planer podróży kolejowych. Użytkownicy Jakdojade mogą skorzystać z wyszukiwarki połączeń międzymiastowych wskazującej zaawansowane trasy kolejowe. Interfejs wygląda identycznie, jak ten pozwalający na wyszukiwanie tras po mieście. W panelu bocznym możemy podejrzeć stacje pośrednie wybranego połączenia, czas podróży na każdym odcinku oraz czas na przesiadkę.

Przy stacjach są zapisane także informacje, z którego peronu odjeżdża pociąg. Nie spodziewałem się, że będzie można sprawdzić czy dany pociąg ma opóźnienie i zostałem miło zaskoczony. Wygląda na to, że jakdojade oferuje teraz zbliżoną funkcjonalność do Portalu Pasażera.

Jak dowiedział się portal cashless.pl, nie jest wykluczone, że wkrótce w Jakdojade pojawi się opcja zakupu biletów kolejowych. Jest już ona dostępna w innych aplikacjach

Nie ustajemy w pracach nad kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami w Jakdojade i jak tylko oferta zakupu biletów kolejowych będzie dostępna dla użytkowników, na pewno będziemy o tym szeroko informować

Źródło: własne, cashless.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!