Jedlicze: chcą zablokować maszt 5G, więc zbierają podpisy pod kościołem

jedlicze
(fot. Radio Rzeszów)

Jedlicze to niewielkie miasto położone w województwie podkarpackim. Jak się okazuje, to właśnie tutaj sieć Play (podobno) zamierza chce rozwijać telefonię 5G. Niestety, część mieszkańców może pokrzyżować te plany.

Zbierają pod kościołem podpisy na to, aby walczyć z 5G

Jak się okazuje, w jednym z podkarpackich miast spółka P4 (Play) rzekomo zamierza rozwijać sieć 5G. Maszt miałby prawdopodobnie nadawać nie tylko sieć 5G, ale również LTE, co znacznie pomogłoby lokalnym mieszkańcom korzystającym właśnie z usług Play. Niestety, część osób jest przeciwna temu pomysłowi.

Ponownie – jak w przypadku Kraśnika (o czym pisaliśmy >>tutaj<<) – za organizacją akcji stoi koalicja “Polska wolna od 5G”. Jak czytamy, 31.10 (czyli w ubiegłą niedzielę) w Jedliczu zbierano podpisy pod kościołem i to po każdej mszy w celu zablokowania budowy masztu telefonii komórkowej 5G. Maszt miałby powstać na górze Cyba. Warto dodać, że całe ogłoszenie jest wręcz obklejone hasztagiem #Stop5G!. Co ciekawe, Jedlicze nie widnieje na listach miast, które zostaną objęte zasięgiem 5G w Play.

jedlicze
(fot. WesolyKubeczek)

Całość nagłośnił użytkownik WesolyKubeczek na platformie Reddit. Nie wiemy, czy członkowie koalicji po prostu podeszli pod kościół i zbierali podpisy, czy może jednak współpracowali z lokalnymi władzami kościelnymi.

W przypadku Kraśnika skończyło się całkiem pozytywnie. Tam sprawa nabrała medialnego rozgłosu, a Rada Miasta uchyliła kuriozalną uchwałę. Pomimo tego, do dzisiaj Kraśnik pozostaje synonimem zwrotu anty-5G (choć nie powinien).

Źródło: Reddit, telepolis.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!