Już 24 stycznia zadebiutuje koncepcyjny telefon Vivo. Czy “The Waterdrop” to kolejny Vivo Nex?

VIVO

Vivo zapowiada premierę nowego urządzenia. Już 24 stycznia zostanie zaprezentowany światu “The Waterdrop”, który może być bezpośrednim następcą modelu Nex zaprezentowanego w maju zeszłego roku. Co wiemy na jego temat?

Coś czego jeszcze nie widzieliśmy

Na temat tajemniczego smartfona Vivo ciężko powiedzieć coś konkretnego. Sam chiński producent opublikował w sieci jedynie plakat zapowiadający jego premierę, która odbędzie się już 24 stycznia. Urządzenie to ma być prawdziwym telefonem przyszłości. Czymś czego nie ma żaden z konkurencyjnych producentów. I trzeba przyznać, że takie zapowiedzi potrafią rozbudzić wyobraźnie fanów marki czy osób nieustannie śledzących rynek mobilny.

vivo the waterdrop plakat

The Waterdrop ma być prawdziwym flagowcem Vivo na ten rok. Plotki mówią, że urządzenie zostanie pozbawione wszystkich przycisków fizycznych, a nawet ma zostać pozbawione złącze do ładowania. Tym samym ładowanie, transfer plików czy słuchanie muzyki mogłoby się odbywać jedynie bezprzewodowo. Brzmi ciekawie, ale czy Vivo zdecydowałoby się na tak odważny krok na początku 2019 roku? Zarówno bezprzewodowe ładowanie jak i słuchawki Bluetooth nadal nie są na tyle popularne by przekonać użytkowników do korzystania jedynie z tych rozwiązań.

VIVO

Oczywiście Vivo może chcieć zaprezentować The Waterdrop jako pokaz swojej siły i pozycji na rynku. Producenci nieustannie walczą o miano bycia pierwszą firmą, która pokaże nowe rozwiązanie światu i podobnie może być tym razem. Smartfon ten nie ma być jednak jedynie konceptem czy czymś do wystawiania na targach, a urządzeniem, które trafi do regularnej sprzedaży. Brzmi ciekawie!

Zobacz też: Vivo NEX 2 zaprezentowany jako Vivo NEX Dual Display!

Kolejna generacja Vivo Nex?

Bez wątpienia Vivo Nex był przełomowym telefonem i jednym z najciekawszym urządzeń zaprezentowanych na MWC 2018. W Barcelonie pokazano oczywiście jedynie koncept pod nazwą Vivo Apex, który następnie był udoskonalany aby w końcu trafić do regularnej sprzedaży. Patrząc na zapowiedzi The Waterdrop oczywiste wydaje się to, że będzie to następca modelu Nex. I chociaż nie zostało to w jakikolwiek sposób potwierdzone przez samego producenta z Państwa Środka to scenariusz ten wydaje się wyjątkowo prawdopodobny. Najpierw powinniśmy zobaczyć koncept, który w bliżej nieokreślonej przyszłości trafi do regularnej sprzedaży. Wszystko stanie się jasne już 24 stycznia!

Co myślicie o tajemniczym The Waterdrop firmy Vivo? Czy smartfon bez fizycznych klawiszy i portów ma sens? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!