Już jutro zadebiutuje nowa inteligenta opaska Xiaomi!

xiaomi mi band 4 pastylka

Smartbandy Xiaomi cieszą się wielką popularnością. Nie skłamię mówiąc, że Mi Band 4 wywołał u nas (i nie tylko!) wielką furorę. Tymczasem, już jutro, 21 listopada, w Indiach ten chiński gigant zaprezentuje nową opaskę!

Co wiemy o nowej opasce Mi Band?

Tak naprawdę to nie wiemy o niej nic szczególnego. Zapewne nazywać się będzie Mi Band 4i (lub 3i), co sugeruje to wpis opublikowany przez producenta na ich indyjskim profilu na Twitterze.

Konkretnie mowa tu o trzech literkach “i”, które zdecydowanie wyróżniają się spośród całego zdania. Czym jednak będzie ta opaska? Są dwie wersje, ta mniej i ta bardziej prawdopodobna. Pierwsza głosi, iż to będzie trochę ulepszona wersja Mi Banda 3, ale osobiście w to wątpię. Raczej nie “reanimowaliby” opaski, o której już powoli pamięć zanika ze względu na obecność Mi Banda 4.

Xiaomi Mi Band 4 to godny następca swoich poprzedników [recenzja]

Dużo bardziej prawdopodobna jest ta druga wersja, mówiąca o tym, że będzie to okrojona z niektórych funkcji bazowa wersja tego gadżetu. Myślę, że może to być tak naprawdę coś w stylu Mi Banda 1, a więc możliwe, że zostanie pozbawiona wyświetlacza. Być może tutaj Xiaomi skupi się na jak najlepszych sensorach monitorujących nasz wysiłek fizyczny. Tak naprawdę nic nie jest pewne, Mi Band 4i to jak na razie tajemniczy produkt.

Zobacz także: Xiaomi w XiaoAI 3.0 wprowadza możliwość ciągłej konwersacji

Zapewne część z Was zastanawia się, czy będzie dostępna ona także na Starym Kontynencie. Moim zdaniem jest to mało prawdopodobne, raczej to gadżet skierowany tylko na rynek indyjski. Wątpię, by jej dystrybucja rozszerzyła się także na Europę. Zapewne też jej cena nie będzie wygórowana, na pewno będzie niższa, niż kwota, jaką przyjdzie nam tam zapłacić za Mi Banda 3. Ta kosztuje tam 1799 rupii indyjskich, czyli ok. 96 zł. Może się ona tam sprzedawać bardzo dobrze, w końcu, nie oszukujmy się, tam króluje tania elektronika.

A jaką Wy macie teorię na temat tej opaski? Chętnie przeczytam wasze spekulacje w komentarzach!

Grafika tytułowa przedstawia opaskę Xiaomi Mi Band 4.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!