Już mnie nudzi ten konflikt… USA chce całkiem zablokować Huawei!

Biały Dom

To już naprawdę robi się nudne. Ile można słuchać o tym, jak bardzo USA nie lubi Chin? Ciągle słyszymy o kolejnych to skutkach tego konfliktu. Teraz się okazuje, że Amerykanie chcą całkowicie zablokować Huawei!

Rząd USA chce specjalnie zmienić prawo, by całkiem odciąć swój kraj od sprzętu Chińczyków!

Aktualnie firma Huawei znajduje się na czarnej liście handlowej USA, czego skutkiem jest to, że ograniczono mocno dostarczanie towarów z USA do Chin. Jednakże, zgodnie z prawem, największe łańcuchy dostaw pozostają poza kontrolą rządu amerykańskiego, co bardzo nie podoba się im. W związku z tym chcą zaostrzyć aktualne prawo, by pozwalało praktycznie całkowicie odciąć Państwo Środka, w tym właśnie Huawei. Dla mnie to jest co najmniej chore, raz przedłużają negocjacje i dają Chińczykom taryfę ulgową, a raz chcą ich całkiem odciąć. Przecież to jest bez sensu…

Huawei vs USA

Warto przeczytać: Huawei może przez kolejne miesiące współpracować z amerykańskimi firmami!

W zasadzie Huawei od dawna mówi, że jest w stanie sobie sam poradzić. Ich zdaniem nie potrzebują oni wcale Amerykanów do tego, by móc dalej produkować sprzęt.  Myślę zatem, że w rzeczywistości nie uderzy to w Chińczyków, a w amerykańskie przedsiębiorstwa, które z nimi handlują. Rykoszetem oberwałby wtedy i ich rząd, bowiem wpływy z podatków pochodzących z tych transakcji zmalałyby. Nie jestem pewien, czy to na pewno dobre rozwiązanie… Na razie nie wiadomo, czy w ogóle zmiany te zostaną wprowadzone oraz jak szybko wejdą w życie. Nie zmienia to jednak faktu, że naprawdę ten konflikt, przynajmniej według mnie, jest nieco komiczny. USA nie może się chyba samo zdecydować, czy oni chcą jednak zablokować Chiny czy też nie. To kompletnie nie ma sensu i liczę na jak najszybsze zażegnanie tego problemu.

A jakie Wy macie zdanie na ten temat? Myślicie, że faktycznie amerykański rząd zmieni obowiązujące tam prawo? Kto Waszym zdaniem ucierpi wtedy na tym najbardziej?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!