Już można pobierać Ubuntu 20.04 Focal Fossa Beta!

Już można pobierać Ubuntu 20.04 Focal Fossa Beta!

Publikacja Ubuntu 20.04 LTS jest już za rogiem! Tak, już zaledwie za około 2 tygodnie dostaniemy możliwość instalowania systemu, który przez kolejne 2 będzie dominował na firmowych komputerach z Linuxem. Dzisiaj natomiast możemy cieszyć się Ubuntu 20.04 w wersji Beta!

Ubuntu 20.04 Focal Fossa, to kolejne wydanie LTS, które cechować będzie się bardzo długim wsparciem oraz stabilnym działaniem. Czego spodziewać się w nowym Ubuntu? Przede wszystkim nowego środowiska graficznego GNOME 3.36, które ma być naprawdę szybkie. Ponadto dodano specjalny motyw nocny oraz obsługę bootlogo producenta. Nowa wersja systemu od Canonical to również nowy ekran logowania, Linux Kernel w odsłonie 5.4, a także obsługa WireGuard od razu po zainstalowaniu.

Nowe Ubuntu charakteryzować ma się naprawdę szybkim działaniem i bardzo nowoczesnym interfejsem (choć Ubuntu zawsze w tej kategorii zdobywało podium). No i nie można zapomnieć o uaktualnionych aplikacjach początkowych. A kiedy Ubuntu 20.04 zostanie udostępnione? Już niedługo bowiem 23 kwietnia 2020 roku :).

Warto przeczytać: Ciekawostka: Ubuntu 20.04 pokazuje bootlogo producenta

Ubuntu 20.04 Beta już jest!

Co prawda, do publikacji wersji stabilnej zostało jeszcze 2 tygodnie, jednak już teraz można zainstalować wersję Beta. Jest ona w większości zgodna z tym, co co zobaczymy w odsłonie regularnej, a wszystko powinno działać całkiem sprawnie (choć nie musi). Zaznaczam jednak, żeby póki co nie instalować wersji Beta do użytku codziennego, a tylko i wyłącznie w celach testowych. Co ważne, do Ubuntu 20.04 Beta można przeskoczyć z Ubuntu 18.04 oraz Ubuntu 19.10 wykonując prostą aktualizację systemową.

Ubuntu 20.04 Focal Fossa możecie pobrać >>stąd<<.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!