Już można Ubuntu 19.10 Eoan Ermine w wersji Beta!

ubuntu 19.10
Tapeta Ubuntu 19.10

Już za niecały miesiąc Canonical zaprezentuje stabilną odsłonę Ubuntu 19.10 Eoan Ermine. Jednak aby wykryć błędy i je naprawić najpierw musi opublikować wersję Beta. Jak się okazuje, wspomniana przed chwilą Beta właśnie została wypuszczona.

Ubuntu 19.10 opublikowane zostanie w połowie października, ale już teraz możemy pobierać wersję Beta

O wszelkich nowościach związanych z Ubuntu 19.10 informuje Was na bieżąco. Już za około półtora miesiąca, a dokładnie 17 października, opublikowana zostanie wersja stabilna tego systemu. Jest ona przez nas szczególnie wyczekiwana, bowiem będzie całkiem celnym prototypem tego, co ujrzymy w Ubuntu 20.04, czyli w przyszłym LTS-ie (Long-Term Support).

Co nowego pojawi się w Ubuntu 19.10? Przede wszystkim Ubuntu 19.10 będzie miało preinastalowane sterowniki do kart graficznych Nvidia. Użytkownikom tych układów, zwłaszcza tym mniej zaawansowanym, dodatek ten zdecydowanie powinien się spodobać. Nowy system od Canonical to prawdopodobnie również i nowa odsłona środowiska graficznego GNOME. Powinno one zostać uaktualnione do wersji 3.34, a wraz z DE aktualizacji doczekają się przeróżne aplikacje, takie jak ToDo czy Nautilus. Natomiast motyw graficzny Yaru powinien stać się jeszcze lepszy. No i nie zapomnijmy o poprawieniu działania skalowania interfejsu do ekranów HiDPI.

O innych nowościach, które ukażą się w Ubuntu 19.10 możesz przeczytać tutaj: Ubuntu 19.10 Eoan Ermine: Kiedy się pojawi i co wniesie?

Na serwerach Canonical właśnie został udostępniony obraz ISO Bety Ubuntu 19.10. Każdy z nas może go sobie pobrać, a następnie zainstalować na wybranym urządzeniu. Jeśli korzystasz z Ubuntu 19.04 to możesz dokonać aktulizacji bezpośrednio w swoim komputerze – bez potrzeby ściągania obrazu ISO. Wystarczy wpisać poniższą komendę.

sudo do-release-upgrade -d

Korzystacie z Ubuntu? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!