Już niedługo światło dzienne może ujrzeć iPad Mini 5. Chociaż, czy na pewno “mini”?

ipad mini 4

Prawie 9 lat temu Steve Jobs zaprezentował światu pierwszego iPada. To właśnie dzięki niemu tablety w tym czasie się rozpowszechniły, mimo iż nie było to pierwsze takiego typu urządzenie. Tymczasem, krążą w sieci pogłoski, że być może w niedalekiej przyszłości Apple zaprezentuje nowego iPada Mini.

Dziesięć cali, a jednak mini

Najnowsze doniesienia z China Times mówią o tym, że już niedługo gigant z Cupertino może nam pokazać 10-calowego iPada Mini 5. Mówi się, że ma on zastąpić 9.7-calowe iPady, a przy tym nie mieć większych gabarytów. Jak nietrudno się domyślić, to dzięki zminimalizowanym ramkom wokół wyświetlacza. Co za tym idzie, raczej nie znajdzie się tam miejsce na Touch ID, tak więc zastosują tam odblokowywanie twarzą.

Zastanówmy się jednak, czy teraz iPad Mini będzie “mini” tylko z nazwy? Bardzo możliwe. Do tej pory, tablety Apple z tej serii cechowały się wyświetlaczami o przekątnej 7.9 cala, co można było podciągnąć jeszcze pod mniejsze tablety. Mimo to, ten przydomek wziął się bardziej z bycia mniejszym od zwykłego iPada. Najwidoczniej, teraz będzie się to odnosiło jedynie do tego, bowiem iPad Pro, w najdroższej konfiguracji ma aż 12.9″.

ipad pro 2018

Jakiej możemy spodziewać się specyfikacji? Myślę, że Apple zastosuje tu znanego z najnowszych modeli iPhone procesor A12 Bionic. Wątpię, by zastosowali w nim naprawdę piekielnie wydajny układ A12X Bionic, ten sam, który jest w iPad Pro 2018. Sądzę, że nie dostanie on więcej jak 4 GB pamięci operacyjnej. Jeśli chodzi o ilość miejsca na dane, producent mógłby dać użytkownikowi 256 GB na jego pliki. Pamiętajcie jednak, że to jedynie moje przemyślenia, domniemania. Nie należy brać tego jako jakiekolwiek przecieki, a jedynie jako spekulacje. Być może dowiemy się czegoś konkretnego już niedługo!

Specyfikacja iPad Mini 4

  • Ekran: 7.9″ 2048 x 1536 pikseli,
  • SoC: Apple A8, 2x 1.5 Ghz, 64 bit, z koprocesorem M8
  • RAM: 2 GB
  • Pamięć wewnętrzna: do 128 GB
  • Aparat przedni: 1.2 Mpix (f/2.2)
  • Aparat główny: 8 Mpix (f/2.4) z możliwością nagrywania w FUllHD przy 30 kl/s
  • Bateria: 5124 mAh (19.1 Wh)
  • Oprogramowanie: iOS 12
  • Pozostałe: TouchID, wpsarcie dla Nano SIM oraz eSIM, port Lightning, Bluetooth 4.0

Co sądzicie o takiej zmianie w portfolio Apple? Czy nadal “mini” znaczy mini?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!