Kasowanie wiadomości w Messengerze jest możliwe

messenger
Messenger logo

Po wielu latach od uruchomienia usługo Messenger, Facebook w końcu pozwoli użytkownikom na kasowanie już wysłanych wiadomości. Są jednak pewne obostrzenia z tym związane.

Messenger pozwala kasować wiadomości

Funkcja, która dostępna jest w konkurencyjnych komunikatorach, takich jak WhatsApp, Telegram lub nawet Skype, w końcu trafiła do Messengera. Kasowanie wysłanych wiadomości pozwoli uniknąć pomyłek lub wysłania czegoś, czego potem będziemy żałować.

Jak zapewne się domyślacie, możliwość kasowania wiadomości będzie dostępna czasowo – przez 10 minut od wysłania. Po upłynięciu tego czasu przycisk nie będzie już dostępny. Warto jednocześnie dodać, że Polska jest jednym z pierwszych krajów, w których Facebook wprowadził tę funkcję. Ciekawe, czy powodem jest największa liczba zapytań o taką możliwość od naszych rodaków, czy może coś innego…

Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy wykonać kilka kroków:

  • Przed upłynięciem 10 minut od wysłania wiadomości przytrzymujemy dłużej palcem.
  • Na dole wysunie się belka z przyciskiem Usuń.
    messenger kasowanie
  • Po naciśnięciu go pojawi się belka z przyciskami Usuń dla wszystkich oraz Usuń dla mnie. Ta pierwsza kasuje wiadomość dla wszystkich uczestników konwersacji (w tym dla nas), natomiast druga kasuje wyłącznie u nas (druga osoba wciąż będzie miała ją dostępną).
    messenger kasowanie
  • Po usunięciu wiadomości pojawi się informacja o tym, że została ona skasowana (u wszystkich uczestników konwersacji, jeśli usunięta została u wszystkich).

Mam nadzieję, że Facebook nie rozmyśli się i taka możliwość zostanie już na stałe, szczególnie, że Amerykanie lubią czasem zmienić swoją decyzję.

Co myślicie o możliwości kasowania wiadomości w aplikacji Messenger?

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!