KDE neon z aktualizacjami offline. Funkcja wygląda jak wyjęta z Windowsa 10

KDE neon z aktualizacjami offline. Funkcja wygląda jak wyjęta z Windowsa 10
KDE Neon (fot. addictivetips.com)

KDE neon to system operacyjny oferujący stabilną bazę (Ubuntu LTS) oraz zawsze najnowsze środowisko graficzne KDE Plasma. Jak się okazuje, deweloperzy zaimplementowali funkcję, która z wyglądu przypomina nam Windowsa 10. Mowa tu o aktualizacjach offline.

KDE Neon to system operacyjny, który ma zapewnić dwie rzeczy – stabilną bazę (Ubuntu LTS) oraz zawsze najnowsze i czyste wydanie środowiska KDE Plasma. Dzięki takiemu połączeniu mamy dostęp do zawsze najnowszych funkcji i dodatków bez utraty stabilności działania, co sprawia, że OS ten dobrze sprawdzi się nawet na głównej maszynie, na której pracujemy.

KDE neon z aktualizacjami offline

Najnowszą funkcją dodaną do KDE neon jest możliwość wykonania aktualizacji offline. Czym się ona różni od takiej typowej? Otóż system pobiera sobie składniki uaktualnienia, jednak ich nie instaluje, bowiem z aktualizacją czeka aż do najbliższego restartu. Proces aktualizacji objawia się specjalnych ekranem podczas bootowania, gdzie widzimy logo systemu oraz napis Installing Updates. Przypomina to ekran instalacji aktualizacji z Windowsa 10.

kde neon
(fot. KDE neon)

Po co taka funkcja? Wykonywanie aktualizacji na żywo może sprawić, że aktualnie wykorzystywana przez nas aplikacja może się wyłączyć bądź działać nieprawidłowo. Może nawet dojść do tego, że system nas wyloguje, bowiem zmiany zaszły w bazowym plikach OS-a. Rozwiązaniem tego problemu mają być aktualizacje offline.

Uaktualnienie offline można uruchomić za pomocą wbudowanego sklepu z aplikacjami Discover lub za pomocą specjalnej komendy:

pkcon update --only-download && pkcon offline-trigger

Z jakiego systemu korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: KDE neon Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!