Program do montażu filmów za darmo? Kdenlive 22.04 już jest!

kdenlive

Kdenlive to jeden z najlepszych programów do montażu wideo. Jak się okazuje, został wydany w ogromnej wersji oznaczonej jako 22.04.

Kdenlive 22.04 już jest!

Kdenlive pozostaje jednym z najlepszych programów do obróbki materiałów wideo, który jednocześnie jest w pełni darmowy, a także opublikowany na zasadach Open Source. Możemy go zainstalować na wielu systemach operacyjnych, w tym na Windows, macOS oraz Linux.

Kdenlive właśnie został wydany w ogromnej wersji 22.04. Aktualizacja wnosi przede wszystkim wsparcie dla barw 10-bit. Jest to całkiem wyjątkowa nowość, jednakże nie współpracuje ona z efektami. Jednakże i to powinno pojawić się już naprawdę niedługo. Kolejnym ważnym dodatkiem są gotowe szablony efektów. Tak, od teraz możemy wejść do KDE Store i pobrać wybrane szablony z efektami, aby je natychmiastowo wykorzystać w swoich filmach. Biorąc pod uwagę otwartą naturę Kdenlive, to zapewne sklep wypełni się wieloma ciekawymi efektami.

Kdenlive 22.04 to również możliwość automatycznego transkodowania filmów ze zmienną liczbą klatek na sekundę. Ponadto nakładanie efektów od teraz powinno być o wiele wydajniejsze i wygodniejsze – mowa tu chociażby o efekcie rozmycia, winietowania czy wzmocnienia. Okno dialogowe renderowania zostało zbudowane na nowo i zyskało nowe narzędzie do tworzenia niestandardowych profili.

Pobierz Kdenlive 22.04 za darmo

Kdenlive 22.04 już jest dostępny do pobrania kompletnie za darmo. Wystarczy wejść >>na tę stronę<< i pobrać wybrany plik instalacyjny.

Źródło: OMG!Ubuntu, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!