Open Source słuchawki Bluetooth? Takie będą PineBuds!

PineBuds
PineBuds (fot. PINE64)

Słuchawki Bluetooth, zwłaszcza w formie TWS (True Wireless) wbiły się w naszą codzienność na dobre i znajdziemy ciekawą propozycję w każdej cenie. Ale czego brakuje na rynku? Słuchawek BT z otwartoźródłowym firmware!

PineBuds mają mieć otwarty (Open Source) firmware!

Firma PINE64 to ewenement w świecie Linuxa, bowiem wypuszcza przeróżne urządzenia. Nie tylko smartfony czy laptopy, ale również czytniki książek, inteligentny zegarek, a teraz nadchodzą bezprzewodowe słuchawki! I tak, wszystkie te urządzenia mają pozostać kompletnie otwarte, a użytkownik będzie mógł dowolnie modyfikować software.

PineBuds maja zaoferować ważne funkcje w 2022 roku. Mowa tu chociażby o długim czasie pracy na baterii czy właśnie aktywnej redukcji szumów. Więcej jednak powinniśmy dowiedzieć się w ciągu najbliższych tygodni, zwłaszcza w maju.

PineBuds pine64
PineBuds (fot. PINE64)

PineBuds wejdą w stan flashowania po podpięciu do komputera poprzez port USB-C. Użytkownik będzie mógł dowolnie modyfikować soft i dostosować pod własne potrzeby. Mowa tu na przykład o zmianie działania przycisków czy gestów, ale też powinniśmy mieć realny wpływ na jakość dźwięku, trybów Bluetooth i jeszcze więcej. Zapewne znajdzie się wielu chętnych do tworzenia wybornego software’u, który zostanie udostępniony dla nas wszystkich. Szczerze, to PineBuds mogą być pierwszym produktem PINE64, który zdecyduje sobie kupić.

Chętni będą mogli rozwijać projekt PineSound, czyli specjalną płytkę deweloperską wykorzystującą chip Bestechnic BES2300, Bluetooth 5.0, 2 x port koncentryczny, gniazdo 3,5 mm Jack, gniazdka 4,4 mm i 2,5 mm, złącze SMA, USB-C oraz porty na ekran LCD.

Źródło: PINE64, OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!