Kolejne firmy rezygnują z targów MWC, a samo wydarzenie stoi pod znakiem zapytania

MWC 2020

Coraz więcej firm rezygnuje z udziału w targach MWC 2020 w Barcelonie. Spowodowane jest to międzynarodową epidemią koronawirusa COVID-19 (znanego wcześniej jako 2019-nCoV). Dowiedzieliśmy się właśnie o kolejnych producentach, którzy odpuszczają sobie to wydarzenie, a organizatorzy zwołują specjalne spotkanie co do odbycia się samych targów!

Na MWC 2020 nie zobaczymy takich firm jak nVidia, vivo, Intel oraz MediaTek

Kolejne cztery firmy rezygnują z wzięcia udziału w targach technologicznych MWC 2020 w Barcelonie. Marka vivo zamierzała zaprezentować wówczas koncepcyjny smartfon APEX 2020, lecz tak się nie stanie. Uznali, że lepiej będzie zrezygnować ze względów bezpieczeństwa, a ich produkt pokażą poza targami. Za niedługo poznamy już datę jego premiery. nVidia również nie pokaże owoców swojej pracy, czego bardzo żałują, lecz uznają to za dobrą decyzję. Wraz z nimi, taką samą decyzję podjęli Intel oraz MediaTek. Nie dziwię się tej sytuacji, koronawirus zabił już ponad tysiąc osób w nieco ponad miesiąc.

Kolejne firmy rezygnują z targów MWC, a samo wydarzenie stoi pod znakiem zapytania

Warto przeczytać: Realme po raz pierwszy weźmie udział w targach Mobile World Congress! Co zobaczymy w Barcelonie?

Co prawda, GSMA, organizatorzy tego wydarzenia, zapewnili, iż zostaną dotrzymane wszelkie środki bezpieczeństwa oraz higieny, ale wiecie, lepiej dmuchać na zimne, prawda? Okazuje się też, że teraz samo wydarzenie staje się niewiadomą. Jak podają organizatorzy, pomimo rezygnacji tylu gigantów, wciąż mają blisko 2.5 tysiąca różnych wystawców. To jednak nie wystarczy, bowiem to jednak właśnie oni przyciągają największe tłumy. Już w ten piątek, 14 lutego, odbędzie się konferencja, na której członkowie organizacji GSMA zadecydują o losach MWC 2020. Mam szczerą nadzieję, że odbędą się te targi, ale jednocześnie przy zachowaniu szczególnej ostrożności. To byłaby wielka szkoda, gdyby zostały one odwołane, to jedno z najciekawszych wydarzeń w świecie technologii, ale, jak już wspomniałem, lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wydarzenie to odbędzie się na pewno jeszcze wiele razy, a życie ma się tylko jedno..

Co sądzicie o całej tej sytuacji? Uważacie, że to zbędna panika czy popieracie te firmy? Dajcie znać w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!