Kolejne przedpremierowe informacje dotyczące Realme X trafiają do sieci

realme x
Fot. Weibo

Realme X zostanie zaprezentowany światu już 15 maja tego roku. Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, ale z każdym dniem poznajemy kolejne szczegóły dotyczące tego urządzenia. Co o nim wiemy?

Realme X może zdobyć ogrom fanów

To, że zobaczymy nie jedną, a aż trzy wersje nowości submarki OPPO jest wręcz pewne. Według najświeższych informacji 15 maja zostanie zaprezentowany jednak Realme X oraz Realme X Lite, a na flagowca z Qualcomm Snapdragonem oznaczonego jako “Pro” będziemy musieli poczekać jeszcze dłuższą chwilę. Możliwe, że podczas konferencji przedstawiciele chińskiej firmy pokażą go światu, ale sprzedaż rozpocznie się dużo później niż w przypadku tańszych i jednocześnie słabszych modeli.

Na froncie Realme X znajdziemy wyświetlacz typu AMOLED o przekątnej 6,5 cala i rozdzielczości FullHD+. Ekran ten będzie zajmować aż 91,2% powierzchni panelu przedniego. To naprawdę niezły wynik, w szczególności gdy weźmiemy pod uwagę, że nowość chińskiej firmy będzie średniopółkowcem. Kolejną nowością są dane dotyczące wysuwanego aparatu przedniego. Producent deklaruje, że wysuwany moduł jest w stanie wytrzymać 200 000 cykli. Oczywiście dane te dotyczą warunków laboratoryjnych, a nie faktycznego użytkowania. Jeśli jednak każdego dnia wysuwalibyśmy aparat 100 razy to rozwiązanie to powinno bez problemu działać przez ponad pięć lat. Trzeba przyznać, że wynik ten robi wrażenie.

Zobacz też: Realme X zostanie zaprezentowany już 15 maja!

Co z specyfikacją Realme X?

Za wydajność będzie odpowiadać Qualcomm Snapdragon 730. Jednostka ta będzie wspierana przez 6 GB RAM-u, a na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Czytnik linii papilarnych zostanie ukryty w wyświetlaczu. Na pleckach natomiast zostaną umiejscowione dwa aparaty –  główny 48 Mpix oraz dodatkowy 5 Mpix odpowiedzialny za efekt rozmycia tła. Zdjęcia typu selfie będą wykonywane przy pomocy 32-megapikselowego oczka przedniego. Nie zabraknie także sztucznej inteligencji, elektronicznej stabilizacji obrazu i trybu super spowolnionego tempa czyli nagrywania w 960 klatkach na sekundę. Całość powinna działać dzięki baterii o pojemności 3680 mAh. Co z Realme X Lite? Model ten będzie chińskim odpowiednikiem Realme 3 Pro, który w drugiej połowie kwietnia został zaprezentowany w Indiach. Tym samym zarówno wygląd jak i specyfikacja obu urządzeń przestała być tajemnicą. Pozostaje nam czekać na oficjalną prezentację oraz informację o cenach i dostępności!

Realme 3 Pro
Realme 3 Pro

Co myślicie o Realme X i Realme X Lite? Czekamy na komentarze!

Dodaj komentarz
Total
7
Share