Fossil postanowił poszerzyć swoje portfolio inteligentnych zegarków. Znana przede wszystkim z produkcji tradycyjnych czasomierzy firma wprowadza do swojej oferty nowy smartwatch nazwany Fossil Sport, który może spotkać się z bardzo ciepłym przyjęciem przez fanów tego typu rozwiązań.

Zegarek dla aktywnych

Fossil Sport przeznaczony jest przede wszystkim dla sportowców oraz osób, które chcą stale monitorować swój dzienny poziom aktywności. Smartwatch został wyposażony w najnowszy procesor Qualcomma czyli Snapdragon Wear 3100. Dodatkowo amerykański producent dał użytkownikom ogromne możliwości personalizacji urządzenia. Do wyboru mamy aż 28 kolorowych pasków, które można w dziecinnie prosty sposób wymienić w domu, oraz dwa rozmiary samych kopert – 41 mm oraz 43 mm. Sama koperta została wykonana w aluminium i nylonu w celu zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości przy jednoczesnym obniżeniu wagi samego zegarka. Bateria o pojemności 350 mAh ma zapewnić dzień normalnej pracy. Przy włączonym oszczędzaniu energii czas ten ma wydłużyć się do trzech dni. Wynik ten niestety nie zachwyca.

fossil sport

Oczywiście jak przystało na smartwatch dla sportowców nie mogło zabraknąć szeregu funkcji odpowiedzialnych za monitorowanie aktywności. Fossil Sport posiada GPS w celu jeszcze dokładniejszego mierzenia przebytej trasy, pulsometr, mapy czy monitor snu. Mamy także możliwość otrzymywania powiadomień z wybranych aplikacji zainstalowanych na naszym telefonie. Dodatkowo zegarek został wyposażony w mikrofon i głośnik do prowadzenia rozmów. Całość pracuje pod kontrolą Wear OS.

Szybkie zakupy podczas biegu? Żaden problem

Wyjście z domu na trening czy bieg bez portfela? Dla Fossil Sport nie jest to jakimkolwiek problemem. Zegarek posiada NFC, a co za tym idzie możemy płacić nim zbliżeniowy w każdym sklepie, który posiada terminal. Wspierane są wszystkie banki, których karty możemy dodać w aplikacji Google Pay. Bez wątpienia nikt nie chodzi biegać w myślą o zakupach, ale gdy zabraknie nam wody czy nagle będziemy musieli coś kupić to docenimy możliwości Fossil Sport.

Ceny i dostępność

Na tą chwilę Fossil Sport dostępny jest jedynie w internetowym sklepie producenta w Stanach Zjednoczonych. Globalna sprzedaż ma rozpocząć się już 12 listopada, ale nie wiemy czy urządzenie trafi także do naszego kraju. Cena, na terenie USA, wynosi 255$ czyli około 965 zł.

Co myślicie o Fossil Sport? Korzystacie z inteligentnych zegarków? Czekamy na komentarze!