Komputer Apple schowany w klawiaturze? To może być coś realnego

Rapsberry Pi 400
Rapsberry Pi 400

Komputery zamknięte w formie klawiatury nie są niczym nowym. Ba! W zasadzie jest to w pewnym sensie powrót do przeszłości. Czegoś takiego może chcieć Apple.

Komputer Mac zamknięty w klawiaturze?

Tak jak wspomniałem przed chwilą, komputery zamknięte w formie klawiatury nie są niczym nowym. Możliwe, że niektórzy z Was pamiętają taki wynalazek jak Commodore 64, który wiele lat temu zdobył ogromną popularność. Dla mnóstwa osób był to pierwszy komputer. Jakiś czas temu pojawiła się również wersja specjalna Raspberry Pi 4, czyli Raspberry Pi 400, czyli faktyczny komputer zamknięty w klawiaturze.

Jak się okazuje, Apple również może planować zbudować coś podobnego. Jeden z najnowszych złożonych patentów pokazuje, że gigant może wprowadzić do oferty klawiaturę, która skrywałaby pełnoprawny komputer Mac. Dokumentacja wskazuje, że sprzęt przypomina Magic Keyboard.

Mac oczywiście podłączałoby się do zewnętrznego monitora, ale także powinna pojawić się obsługa innych akcesoriów – chociażby myszy lub gładzika. Oczywiście komputer wymagałby zewnętrznego zasilania. Byłby to faktyczny komputer stacjonarny – z taką różnicą, że można byłoby go odpiąć od wszystkich peryferiów, spakować do plecaka lub torby i zabrać ze sobą – do szkoły, do pracy czy do hotelu. Wbrew pozorom, ma to naprawdę sporo sensu.

mac klawiatura
(fot. MacRumors)

Stworzenie takiego urządzenia przez Apple wcale nie musi być takie nietrafione. Potrzebna technologia jest już dzisiaj dostępna. Procesor Apple M1 wykazuje się ogromną wydajnością, a z powodzeniem został on “schowany” w iPadzie Pro. Niestety, póki co, jest to tylko patent, a na konkrety musimy poczekać.

Źródło: MacRumors

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!