PiGear Nano to ogromna płyta główna do Raspberry Pi 4

pigear nano
(fot. PiGear)

PiGear Nano to specjalna płyta główna do Raspberry Pi 4, która zwiększa możliwości urządzenia. W zasadzie komputer staje się większy niż standardowa Malinka.

PiGear Nano

PiGear Nano to to specjalna płyta, na której instalujemy Raspberry Pi Compute Module 4, czyli taką edycję Malinki, która nie ma żadnych typowych złączy. PiGear sprawia, że nagle komputer zyskuje wiele złączy i innych ważnych elementów, przez co SBC staje się większy niż typowe Raspberry Pi 4.

PiGear Nano może przydać się zwłaszcza tym, którzy chcą RPi 4 przerobić w komputer stacjonarny do pracy chociażby biurowej. Użytkownik PiGear zyska chociażby WiFi, gigabitowy port Ethernet, gniazdo mini PCI-e pod gniazdo na modułu LTE oraz gniazdo kart SIM. Co ważne, jest tam również złącze NVMe na dysk SSD, przez co można zainstalować system operacyjny na o wiele szybszej pamięci niż typowe karty Micro SD.

pigear nano
(fot. PiGear)

Jest też jeden port HDMI, a także interfejsy MIPI oraz aż 8 portów USB 3.0. Co ciekawe, każde ze złączy USB ma dedykowaną diodę LED, co pozwala stwierdzić czy wszystko działa w porządku. Całość zasila dedykowane, dwuportowe wejście DC. Dlaczego tak? Otóż zwykłe USB-C nie jest w stanie podać aż tyle wystarczającej energii.

PiGear Nano wyceniono na 200 USD, co daje ponad 800 złotych. Jest to całkiem spory koszt jak na komputer SBC. Tym bardziej, że w tej cenie możemy już poszukać mini PC z mocniejszymi procesorami Intel, które wspierane są przez zintegrowane układy graficzne.

Źródło: Tomshardware przez android.com.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!