Komputronik nowym partnerem ROOTBLOG

Komputronik-rootblog

Na początku kwietnia pisałem Wam o zmianach jakie dzieją się na ROOTBLOGu, chodziło o zakończenie współpracy z jednym z partnerów. Zmiany się nie kończą, a nowym partnerem ROOTBLOG zostaje sklep Komputronik! Nie ukrywam, że bardzo się cieszę, kolejna duża firma docenia naszą małą redakcję :-).

Jak będzie wyglądała współpraca?

Nie obraźcie się na mnie, czytając ten wpis, ponieważ będzie on bliźniaczo podobny do tego, który mogliście przeczytać w kwietniu, a i też tematyka jest podobna :).

Komputronik zostaje partnerem redakcji ROOTBLOG, czyli zarówno portalu, jak i kanału. Oznacza to, że treści głównie będą publikowane na łamach naszego portalu oraz kanału, a sklep będzie oznaczany jako partner w intro, przy pomocy linków śledzących, w grafikach itd. Nie będziemy już produkować treści na kanał sklepu z małymi wyjątkami (czasami pojawimy się na TikToku Komputronika, tyle).

Korzyści z partnerstwa

  1. Przede wszystkim dostęp do nowości i sprzętu do recenzji. Temat o tym, jak zdobywamy sprzęt żeby móc go dla Was przetestować, mógłby być osobnym wpisem, ale w dużym skrócie: kupujemy go sami, zdobywamy go od producentów, zdobywamy go od partnerów. Czasami dostęp do sprzętu jest ograniczony, czasami czegoś nie ma, a czasami chcemy przetestować lub porównać coś „egzotycznego” i wtedy z pomocą przychodzi nam Komputronik.
  2. Konkursy, promocje – krótko i na temat, będziemy starać się podrzucać Wam prawdziwe okazje, będziemy też starali się organizować konkursy. Ze wsparciem partnera to po prostu możliwe.
  3. Wsparcie sklepu to także swoboda i możliwość dalszego rozwoju. Tak, wiem – znowu się sprzedaliśmy, ale nie będę ukrywał, że redakcja to koszty, ludzie to koszty, nie mówiąc już o serwerach, biurze itd. Dzięki wsparciu partnera mamy po prostu za co żyć. Natomiast spokojnie, sklep to na tyle neutralny partner, że nie narzuca nam opinii i tego co mamy do Was mówić – to był nasz główny warunek przy rozpoczęciu rozmów o współpracy. Każdemu zależy na szczerych i niemodyfikowanych recenzjach.

Śledzenie efektów współpracy

Jak to w biznesie, nasze działania muszą być wymierne, czyli wiadomo, że każdej stronie musi się to opłacać. Każdy link, który będzie umieszczany pod postami, w artykułach, w filmach, w social mediach, będzie linkiem „śledzącym”. Oznacza to, że Komputronik będzie widział ile przejść jest na stronę oraz ile zakupów dokonujecie. Nie mamy z tego żadnych dodatkowych bonusów, gratyfikacji finansowej. Ktoś może powiedzieć „no tak, ale jak kliknę w link to wpływa to na Waszą relację ze sklepem”. Zgadza się, więc napiszę wprost, klikając w link wspierasz Redakcję ROOTBLOG, tyle :-).

A i oczywiście za każdym razem będziemy wyraźnie oznaczali wszystkie materiały, w których pojawia się jakiekolwiek lokowanie producenta, sklepu, produktu itd. Tak, żeby wszystko było jasne, a więc:

Ten wpis nie powstał przy współpracy ze sklepem Komputronik, ale jest w nim lokowanie marki Komputronik 😉

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!