Motorola na targach MWC 2024 pokazała smartfon, który można owinąć wokół nadgarstka jak zegarek!

Elastyczna Motorola pokazana na MWC 2024
fot. ROOTBLOG

Tegoroczne targi MWC 2024 są bogate w premiery niecodziennych i nietuzinkowych urządzeń, wśród których znalazł się omawiany już wcześniej laptop Lenovo z przezroczystym ekranem oraz omawiany w tym artykule elastyczny smartfon, który może pełnić funkcję zegarka. Oto, co przygotowała Motorola. 

Elastyczny smartfon Motorola, który może być jak smartwatch

Motorola postanowiła na targach zaprezentować działający prototyp elastycznego, zakładanego na rękę smartfona. Cechuje się on panelem OLED o rozdzielczości o przekątnej 6,9 cala i rozdzielczości Full HD+. Całość może być nakładana na rękę dzięki wykorzystaniu magnetycznej bransoletki. Po założeniu na nadgarstek, dzięki specjalnej opasce  magnetycznej, smartfon przechodzi w specjalny tryb, w którym wyświetlane są najważniejsze informacje, takie jak godzina oraz powiadomienia. 

Tył prototypu został wykonany z materiału przypominającego skórę, która jest na tyle mocna, aby utrzymać smartfona w pozycji pionowej oraz na tyle elastyczna, by umożliwić jego wyginanie. Sam proces wymaga od użytkownika wykorzystania sporo siły, przez co składanie nie jest póki co tak płynne, jak można by tego oczekiwać. Smartfona można zginać w kilku miejscach, w czym pomaga zastosowanie kilku małych akumulatorów, które połączone są ze sobą szeregowo.  

Sam projekt na pewno potrzebuje jeszcze dopracowania, ale i tak prezentuje się naprawdę interesująco. Motorola pracuje nad czymś naprawdę unikalnym, co w przyszłości może stać się standardem wśród smartfonów. Jak niestety wspomniałem, elastyczny smartfon jest prototypem w fazie testów, który w najbliższym czasie nie zadebiutuje oficjalnie na rynku.

Na wydarzeniu producent poinformował także oficjalnie, że przyszłe smartfony będą oferować szkła firmy Gorilla Glass, dzięki zawarciu partnerstwa z firmą Corning. 

Źródło: Motorola

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!