Koniec handlu tanimi kluczami do Windowsa. Allegro wprowadza zmiany w regulaminie

windows 10 allegro

Ostatnie kilkanaście miesięcy to czas, w którym Allegro skutecznie walczy z handlem niezbyt legalnych rozwiązań cyfrowych. Jak się okazuje, już niedługo znowu zmieni się regulamin, a wraz z nim zażegnamy kolejną plagę – handel używanymi kluczami serial key.

Koniec handlu używanymi kluczami OEM. Allegro wprowadza istotne zmiany

Zapewne przeglądając Allegro wielokrotnie natknęliście się na aukcje, które to oferują zakupienie klucza do chociażby Windowsa 10. Kosztują one zaledwie kilkanaście złotych, co jest kuszące. W rzeczywistości klucze te nie są do końca legalne i niewiele różnią się od ręcznego crackowania systemu. Dla porównania, oryginalny klucz Windows 10 może kosztować nawet kilkaset złotych.

Oczywiście klient wcale nie musi wiedzieć, że klucz do Windowsa 10 kosztujący 10 złotych nie jest legalny. Dlatego też Allegro musiało jakoś zareagować. Wynikiem tego jest nowy regulamin zakazujący handlu używanym oprogramowaniem – a przynajmniej w takiej formie.

Windows 10 OEM Allegro
Jak widać, klucze są dostępne w wielu cenach, a kupuje je naprawdę sporo osób

Zmiany wejdą już 6 września i sprawią, że sprzedaż używanego oprogramowania cyfrowego oraz OEM będzie niemożliwa. Oczywiście mowa tu nie tylko o Windowsie 10, ale również innym oprogramowaniu – chociażby Microsoft Office czy Corel Draw. Wszystkie niezgodne z nowym regulaminem aukcje zostaną usunięte.

Oczywiście zakup kodu przez Allegro nadal będzie możliwy. Tymi handlować będą mogli tylko autoryzowani sprzedawcy posiadający konto firmowe. Mało tego, każdy sprzedawca będzie musiał kontaktować się z Allegro w celu potwierdzenia sprzedawanych kodów.

Zmiany dotyczą również używanego oprogramowania na zewnętrznych nośnikach (na przykład płyty CD). Sprzedaż będzie możliwa tylko w oryginalnym opakowaniu zawierającym kod aktywacyjny. Tym jednak handlować będą mogli również użytkownicy prywatni.

Źródło: Allegro

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!